Oficjalnie: Kean trenerem Brunei

5 lat temu
Steve Kean trenerem w Azji | Fot. Fifa

Były menedżer Blackburn Rovers Steve Kean od przyszłego roku będzie trenował występujący w lidze singapurskiej zespół DPMM.

Podpisanie kontraktu ze szkoleniowcem, który spędził w drużynie z Premier League dwa lata, potwierdziła oficjalna strona klubu. Steve Kean to osoba z najbardziej renomowanym nazwiskiem w historii całej S-League.

Pochodzący z Glasgow trener deklarował już wcześniej, że jest zainteresowany pracą w Azji: - Jestem otwarty na propozycje z całego świata, niezależnie czy pochodzą z Azji, Wielkiej Brytanii, czy Europy. Nigdy nie zdarzyło mi się pracować w Azji, jednak jest to coś, co z pewnością bym rozważył. Nie mam żadnych preferencji. Po prostu czekam na dobre oferty.

Kean zastąpi na stanowisku Vjerana Simunicia, który ogłosił odejście z zespołu na początku października. Chorwat doprowadził DPMM do drugiego miejsca w S-League i wygrał z nim Puchar Ligi. Nie udało mu się jednak powtórzyć sukcesu w tym roku - zespół zakończył rozgrywki w dolnej części tabeli.

Tegoroczna singapurska S-League kończy się za cztery kolejki. Zespół Tampines Rovers ma dwunastopunktową przewagę nad drugim zespołem w tabeli i jest na dobrej drodze, by obronić mistrzowski tytuł. Kolejny sezon rozpocznie się w połowie lutego.

Były trener Blackburn został jego tymczasowym szkoleniowcem po zwolnieniu Sama Allardyce’a w grudniu 2010 roku. Miesiąc później został menedżerem na stałe, jednak nie udało mu się utrzymać w lidze prowadzonego zespołu. Kean został w klubie pomimo silnej presji ze strony fanów, a klub ostatecznie opuścił na początku sezonu 2012/13.

Autor: Marek RatkiewiczŹRÓDŁO
Brunei DPMM FC
TAGI: Steve Kean Brunei DPMM FC Brunei Szkocja Oficjalnie Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.5906 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.