Co może zrobić Nawałka, czyli "nie bądźcie zdziwieni, gdy..."

4 lata temu
Czego spodziewać się po Nawałce? | fot. Roosevelta 81

Jako że Adama Nawałkę od kilku lat możemy dokładnie obserwować na naszym podwórku, wiemy mniej więcej, czego się spodziewać po tym szkoleniowcu, gdy obejmie kadrę. Dlatego nie bądźcie zdziwieni, gdy...

...wśród powołanych pojawi się Sebastian Boenisch
 
Nawałka ma do zawodników zaufanie i potrafi dostrzec u nich coś, czego nie widział nikt wcześniej. Mało charyzmatycznego Krzysztofa Mączyńskiego zrobił kapitanem i od tego czasu Górnik na 21 możliwych do zdobycia punktów zdobył 16. Z Bartosza Iwana wycisnął to, co najlepsze, a jego umiejętność znalezienia się w wolnej strefie dała zabrzanom trzy punkty ze Śląskiem. Dlatego też jeśli Nawałka powoła Boenischa i nagle ten zacznie grać na niezłym poziomie, to w sumie nie powinno to nikogo szczególnie zaskoczyć.
 
...reprezentacja będzie grała w stylu bliźniaczo podobnym do Górnika
 
Gdy gotowy do normalnej gry będzie już Łukasz Piszczek, atutem naszej kadry będzie dokładnie to samo, co jest teraz atutem Górnika. Prawa strona. Bo Olkowski i Nakoulma w skali naszej ligi to absolutny top. Tak jak w skali Europy absolutnym topem jest duet Piszczek-Błaszczykowski, gdy tylko obaj są w dobrej formie. A ktoś wątpi w to, czy Olkowski w takiej formie, jaką prezentuje obecnie, zagra w najbliższych towarzyskich meczach kadry?
 
...prowadząc 1:0 z silnym rywalem, nadal będziemy chcieli kreować grę
 
Bo tak gra Górnik Nawałki. Przy przewadze, nawet tak małej, jak jednobramkowa, nie ma zmian ultradefensywnych, a raczej roszady obrońca za obrońcę. Pomocnik za pomocnika. Napastnik za napastnika. Dowody? Małkowski za Mosnikova, Iwan za Madeja przy 3:1 z Pogonią. Gancarczyk za Augustyna, Iwan za Madeja, Skrzypczak za Zaharę przy 2:1 z Zagłębiem. I tak dalej, i tak dalej. 
 
...Błaszczykowski zejdzie w pierwszej połowie i dostanie opieprz od selekcjonera, by w kolejnym meczu paść mu w objęcia po zdobyciu gola
 
Nawałka już raz w tym sezonie zapuścił taką wędkę - na Macieja Małkowskiego. Gdy były piłkarz Zagłębia schodził z boiska w meczu z Widzewem, coach był na niego wściekły. Za brak zaangażowania, pomimo pewnego prowadzenia z łódzkim zespołem. Ale za moment poklepał go po plecach i dał znak, że wciąż liczy na niego w kolejnych spotkaniach.
 
...Glik zacznie wyprowadzać piłkę krótkimi podaniami
 
"Ciepły" jest zakochany w Serie A i pewnie z Glika rezygnować nie będzie. Ten jednak techniką nie imponuje i kazanie mu grać kombinacyjnie, nie wybijając "na pałę" może się źle skończyć. Ale tego wymaga nowy selekcjoner i nie ma zmiłuj. Sskoro Glik przystosował się do Serie A i został jednym z lepszych obrońców i kapitanem Torino, to na pewno da sobie też radę z udźwignięciem takiej odpowiedzialności. A jeśli nie - Nawałka na pewno znajdzie sobie wykonawców.
 
...Robert Lewandowski wreszcie się odblokuje (nie tylko z San Marino czy Czarnogórą)
 
Jakoś nie wyobrażamy sobie, by u Nawałki po golu z Czarnogórą "Lewy" uciszał kogokolwiek. U Nawałki nie ma gwiazd, nie ma ludzi ponad drużyną, dlatego też w nim nadzieja, że Robert pozostanie w ryzach i skupi się na tym, by grać dla drużyny, a nie po to, by komuś coś udowodnić.
ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Adam Nawałka Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.