Reprezentacyjne zamieszanie wokół Diego Costy

5 lat temu
Diego Costa zagra jeszcze dla Brazylii?

Rośnie zamieszanie wokół napastnika Atlético Madryt, Diego Costy. Selekcjoner Brazylii, Luis Felipe Scolari, przesłał piłkarzowi powołanie na listopadowe mecze towarzyskie, ten jednak woli grać dla Hiszpanii.

- Zaoferowałem mu szansę gry na Mistrzostwach Świata. Teraz musi zdecydować - powiedział Luis Felipe Scolari.

Mowa o Diego Coście, 25-letnim napastniku Atlético Madryt, który rozgrywa właśnie najlepszy sezon w swojej karierze. W trzynastu oficjalnych spotkaniach w barwach "Rojiblancos" Brazylijczyk, posiadający również paszport hiszpański, strzelił trzynaście goli. Ta fenomenalna dyspozycja przyczyniła się do przedłużenia jego kontraktu z klubem do 30 czerwca 2018 roku. Ale to nie wszystko.

O Diego Costę zaczęły rywalizować dwie reprezentacje narodowe: Brazylia i Hiszpania. Piłkarz wystąpił, co prawda, w dwóch meczach towarzyskich Canarinhos, ale nie został zabrany na Puchar Konfederacji. Od tego momentu 25-latek zaczął "romansować" z "La Furia Roja", co niezwykle cieszy Vicente del Bosque, który z chęcią przygarnąłby bramkostrzelnego napastnika.

Na to nie chce pozwolić Scolari, który wysłał już powołanie Diego Coście, jednak według AS'a, 25-latek podjął już decyzję i zamierza grać w barwach hiszpańskich.

Jedyne co Diego Costa musi zrobić, to napisać oficjalną odmowę do CBF (brazylijski odpowiednik PZPN-u - przyp.red.). Brazylia może zaskarżyć decyzję piłkarza do FIFA, jednak w takich sytuacjach, federacja staje po stronie zawodnika.

Czy serial związany z wyborem reprezentacji, dla której będzie grał Diego Costa, już się skończył? Póki co, nie ma żadnych oficjalnych komunikatów, więc do momentu ogłoszenia kadr Brazylii i Hiszpanii, nic nie jest w tej sprawie pewne.ŹRÓDŁO
Football Espana | AS | Sambafoot
TAGI: Diego da Silva Costa Atlético Madryt Brazylia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0062 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.