Sven Göran Eriksson: Ferguson krzyczał, bym nie brał Rooneya na Mistrzostwa Świata w 2006 roku

5 lat temu
Wayne Rooney | fot. uefa.com

- Ferguson krzyczał przez telefon, bym nie brał Rooneya na Mistrzostwa Świata w 2006 roku - twierdzi były selekcjoner reprezentacji Anglii Sven Göran Eriksson.

Według słów Erikssona zawartych w jego autobiografii, Sir Alex Ferguson próbował zatrzymać Rooneya, by ten nie zagrał w reprezentacji Anglii na Mistrzostwach Świata w 2006 roku.
- Ferguson obiecał, że utrudni moje życie, jeśli zabiorę Rooneya na turniej w Niemczech, po tym jak napastnik Manchesteru United złamał kość śródstopia – powiedział Szwed.

- Rooney i jego agent wiedział, co Alex robi - kontynuował Eriksson. - Jego menedżer (Paul Stretford) zadzwonił do mnie, aby powiedzieć "Sven, trzeba przekonać go, aby Wayne mógł jechać na mundial". Alex zawsze chciał bronić swoich graczy. Rozumiałem to, ale ja też musiałem walczyć o dobro reprezentacji Anglii – tłumaczy szkoleniowiec.

Premiera nowej książki Erikssona zrodzi nowe pytania na temat relacji Fergusona z Rooneyem. Napastnik złożył wniosek o transfer w 2010 roku, jednak Szkot nie pozwolił na odejście zawodnika.

W swojej książce Eriksson ujawnia, jak po kontuzji Rooneya Ferguson uniemożliwił lekarzowi reprezentacji Anglii, Leifowi, wejścia do szatni United, by sprawdzić stan zdrowia napastnika. To był początek awantury wokół Rooneya.

- Leif i ja spotkaliśmy się z Fergusonem i lekarzem Manchesteru na boisku treningowym. „On nie może grać na mundialu” - stwierdził stanowczo Ferguson. Lekarz wyjął jakieś zdjęcia rentgenowskie, które pokazywały, ze złamana kość Rooneya nie goi się odpowiednio – mówił Eriksson.

- Kiedy lekarz skończył, Leif spojrzał mu w oczy i powiedział: "Dlaczego mnie okłamujesz?”. Był jednym z czołowych specjalistów europejskich od tego rodzaju kontuzji. I tylko szkoda, że nie nakręcono twarzy Fergusona, kiedy Leif wyjaśnił, że kontuzję Wayne'a wyleczy do mundialu – zdradza trener.

- Po słowach Leifa zwróciłem się do Fergusona: "Przykro mi, Alex. Zabieram ze sobą Rooneya." - zakończył Eriksson.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Wayne Mark Rooney Anglia Alex Ferguson Sven-Göran Eriksson
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0142 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.