Sven-Göran Eriksson: Miałem podpisany kontrakt z Manchesterem United

5 lat temu
Sven-Göran Eriksson

Sven-Göran Eriksson ujawnił, że w 2002 roku miał podpisany kontrakt z Manchesterem United, w ramach którego miał zastąpić Alexa Fergusona w roli szkoleniowca.

Angielskie media opublikowały fragmenty najnowszej książki byłego selekcjonera reprezentacji Anglii, w której Szwed uchyla wiele ciekawych sytuacji, które przytrafiły mu się w trakcie trenerskiej kariery.

Jedną z nich była właśnie ta, która miała miejsce w 2002 roku, gdy Ferguson planował zakończyć karierę i opuścić tym samym "Czerwone Diabły". Władze Manchesteru United w roli nowego szkoleniowca widziały właśnie Erikssona, który od roku prowadził "Synów Albionu".

Informacja ta jest o tyle sensacyjna, że Szwed miał wówczas ważny kontrakt z angielską federacją, a mimo to zdecydował się podjąć pracy w Manchesterze, jeśli tylko Ferguson zrealizowałby swoje zapowiedzi. Szkot ostatecznie zmienił plany i umowa nie weszła w życie.

Fakt jest jednak taki, że umowa pomiędzy Manchesterem, a Erikssonem, pracującym obecnie w Chinach, była podpisana i do dzisiaj znajduje się w biurach władz z Old Trafford. 

- Wiedziałem, że podpisując wówczas umowę z Manchesterem, mając ważny kontrakt na stanowisku selekcjonera Anglii do Mistrzostw Świata w 2006 roku, mogę zostać mocno skrytykowany, ale była to okazja do poprowadzenia topowogo klubu, która nie zdarza się często - stwierdził w swojej autobiografii Eriksson.

- No i doszło do tego, że przystałem na propozycję z Old Trafford i wszystko było uzależnione tylko od decyzji Fergusona - dodał.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Sven-Göran Eriksson Anglia Alex Ferguson Szkocja Manchester United
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.015 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.