Casiraghi broni Petkovicia

5 lat temu
Pierluigi Casiraghi

Była gwiazda rzymskiego Lazio Pierluigi Casiraghi stanął w obronie obecnego trenera Rzymian Vladimira Petkovicia, który coraz częściej wymieniany jest jako kandydat do utraty stanowiska.

Casiraghi, były opiekun kadry U-21 Italii uważa, że na obecnym etapie sezonu zmiana trenera może przynieść więcej strat, niż korzyści. – Nie uważam, że zmiana trenera to dobry pomysł. Sezon ciągle trwa i wszystko jest jeszcze możliwe – twierdzi Casiraghi.

Lazio do tej pory w jedenastu kolejkach Serie A zdobyło 15 punktów i zajmuje niskie, jak na oczekiwania kibiców, 7. miejsce. – Petković próbuje nadać drużynie tożsamość dobierając rożnych zawodników, ale wciąż nie może znaleźć odpowiedniego zestawienia. To czego potrzebuje to odnalezienie balansu, którym drużyna imponowała w poprzednim sezonie – ocenia przyczyny kryzysu „Biancocelestich” Casiraghi.

Kolejnym problemem, według byłego reprezentanta Włoch, może być zbyt krótka ławka rezerwowych Lazio, a właściwie jej jakość. – Drużynie brakuje alternatywy dla Miroslava Klose. Niemiec jest wyjątkowym graczem, ale niestety już nie tak młodym – dodaje Casiraghi.

Nie pomaga również słaba forma największych gwiazd zespołu. – Brakuje fantazji, zwłaszcza w linii pomocy. Drużyna jest solidna, ale brakuje jej jakości Hernanesa i Candrevy – twierdzi wicemistrz świata z 1994 roku.  

Wydaje się, że sytuację Petkovicia może poprawić rywalizacja w Lidze Europy, gdzie Lazio mierzy się w grupie, między innymi z warszawską Legią. Jeśli jednak i tu występy zakończą się niepowodzeniem to chyba już nic nie pomoże Bośniakowi w zachowaniu posady.ŹRÓDŁO
Il Tempo
TAGI: Pierluigi Casiraghi Włochy SS Lazio Vladimir Petković
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0154 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.