KMŚ: Skład skompletowany!

5 lat temu
KMŚ 2013 - Maroko

W weekend poznaliśmy kolejne zespoły, które w grudniu polecą do Maroka i wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata.

W sobotę w Guangzhou w drugim finałowym meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów lokalne Evergrande zdołało utrzymać korzystne rozstrzygnięcie, remisując z FC Seul 1-1. O końcowym triumfie zadecydowały bramki na wyjeździe - w Korei Południowej padł wynik 2-2. Tym samym selekcjoner mistrzów świata z 2006 roku, Marcelo Lippi, zdobył drugi klubowy tytuł kontynentalny, gdyż wcześniej odhaczył oczywiście europejską Champions League z Juventusem Turyn, jeszcze w 1996 roku.
 
Na niedzielę przypadł rewanż Afrykańskiej Ligi Mistrzów. Tutaj też obyło się bez niespodzianki i gospodarz drugiego spotkania, w tym przypadku egipskie Al Ahly, nie dał większych szans rywalowi. W związku z napiętą sytuacją polityczną, Egipcjanie od czerwca brali udział jedynie w rozgrywkach kontynentalnych, tym bardziej warto docenić ich osiągnięcie. W pokonanym polu pozostawione zostało Orlando Pirates, czyli reprezentant Republiki Południowej Afryki. Był to swoisty rewanż, gdyż w sierpniu w fazie grupowej w Kairze "Piraci" strzelili aż trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej.
 
Guangzhou Evergrande i Al Ahly uzupełniły skład na KMŚ. Wcześniej udział zapewniły sobie takie zespoły jak Raja Club (przedstawiciel gospodarzy), Auckland City (triumfator LM Oceanii), Monterrey (triumfiator LM strefy CONCACAF), Atletico Mineiro (triumfator południowoamerykańskiego Copa Libertadores) oraz oczywiście Bayern Monachium, zdecydowany faworyt całego turnieju.
 
Pierwsze drużyny wybiegną na marokańskie boiska 11 grudnia, reprezentanci dwóch najmocniejszych piłkarsko kontynentów, czyli Europy i Ameryki Południowej, rozgrywki rozpoczną dopiero na etapie półfinałów, odpowiednio 17 i 18 grudnia. Finał rozegrany zostanie 21 grudnia w Marrakeszu.
 
Bramki z meczu finałowego Afrykańskiej Ligi Mistrzów Al Ahly - Orlando Pirates 2-0 (3-1 w dwumeczu):

 
Bramki z meczu finałowego Azjatyckiej Ligi Mistrzów Guangzhou Evergrande - FC Seul 1-1 (3-3 w dwumeczu):


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Klubowe Mistrzostwa Świata KMŚ Maroko Guangzhou Evegrande FC Al Ahly
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.052 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.