Mourinho: Ramires i Courtois nie są na sprzedaż

5 lat temu
Mourinho wyklucza sprzedaż Ramiresa i Courtoisa | Fot. Chelsea FC

Podczas konferencji prasowej menedżer Chelsea José Mourinho odrzucił wszystkie spekulacje transferowe, odnoszące się do Ramiresa i Courtoisa, stanowczo zaznaczając, iż są oni nie na sprzedaż.

Ramires dołączył na Stamford Bridge w 2010 roku z portugalskiej Benfiki. Chelsea zapłaciła wówczas za pomocnika ponad 19 milionów funtów. Teraz, Brazylijczyk łączony jest z przenosinami do Barcelony i Realu Madryt. Takim pogłoskom zdecydowanie przeciwstawia się José Mourinho.

- Nie ma takiej kwoty za Ramiresa, żebym go sprzedał. - powiedział "Mou" - Zainteresowanie innych klubów mnie nie denerwuje, ale nie ma takiej kwoty, która umożliwiłaby wykupienie Ramiresa.

Podczas tej samej konferencji, 50-letni Portugalczyk wypowiedział się o sytuacji utalentowanego, belgijskiego bramkarza Thibauta Courtoisa. 21-latek jest formalnie piłkarzem londyńskiego klubu, jednakże od lipca 2011 roku znajduje się na wypożyczeniu w Atlético Madryt (zgodnie z umową, Courtois do Chelsea wróci w czerwcu 2014 roku), gdyż nie ma szans w rywaliacji o bluzę numer jeden z Petrem Cechem.

- Courtois to niezaprzeczalnie najlepszy młody bramkarz na całym świecie, który ma dwa kolejne lata kontraktu. Mamy kontrolę w tej sytuacji - zapewnił Mourinho - cokolwiek się wydarzy w przyszłości, zależy od Chelsea. To trudna sytuacja dla klubu, który chce go kupić. To trudna sytuacja dla klubu, który chce go wypożyczyć. To idealna sytuacja dla nas - zakończył Portugalczyk.

Ramires w tym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach Chelsea Londyn, notując trzy bramki i taką samą liczbę asyst. Courtois natomiast w barwach Atlético Madryt zagrał 19 razy, wpuścił 12 bramek.ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Ramires Thibaut Courtois Chelsea FC Anglia Brazylia Belgia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0169 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.