Kolejny niesamowity rekord brazylijskiego bramkarza

5 lat temu
Jakie rekordy jest jeszcze w stanie pobić ten niesamowity bramkarz?

Jeden z najbardziej niezwykłych bramkarzy w historii piłki nożnej pobił kolejny rekord. Rogério Ceni wystąpił w koszulce São Paulo po raz 1117.

Ceni pobił dotychczasowy rekord słynnego Pele, który zagrał 1116 spotkań dla Santosu.

40-letni bramkarz występuje w drużynie São Paulo od 1990 roku, a w pierwszej drużynie regularnie gra od 1993. Razem z "Tricolor" zdobył między innymi: trzykrotnie Mistrzostwo Brazylii, trzykrotnie Mistrzostwo Stanu São Paulo, dwukrotnie Copa Libertadores a także Klubowe Mistrzostwo Świata.

Ceni zagrał także 17 spotkań w reprezentacji Brazylii, w 2002 roku był rezerwowym bramkarzem na MŚ w Korei i Japonii, gdzie jego drużyna wygrała cały turniej.

Ceni słynie jednak przede wszystkim ze... zdobywania bramek. Ma ich już w swojej karierze aż 113 (!!!), dzięki czemu jest najlepszym strzelcem wśród bramkarzy. 40-latek wykonuje nie tylko rzuty karne, ale też wolne.

Z rzutów wolnych zdobył już 59 goli, co jest rekordem wszechczasów (także wśród zawodników z pola), z jedenastego metra natomiast nie pomylił się 54 razy (także w tej specjalności nie ma od niego lepszego, nawet wśród piłkarzy z pola).

Do tej fantastycznej listy osiągnięć należy dodać, że Ceni jest rekordzistą pod względem liczby rozegranych spotkań w lidze brazylijskiej.

A oto próbka umiejętności Ceniego, jego setna bramka w karierze: ŹRÓDŁO
São Paulo FC
TAGI: Rogério Ceni São Paulo FC Brazylia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0167 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.