Atmosfera gęsta, jak chyba nigdy wcześniej. Jak skończą się derby Piasta z Górnikiem?

5 lat temu
W ostatnim spotkaniu tych dwóch klubów, Górnik na boisku zwyciężył 2:1 | fot. Łukasz Laskowski (Pressfocus)

O specyficznym klimacie kibicowskim w Gliwicach pisaliśmy już przy okazji ostatnich derbów. Te jednak mają być wyjątkowe. "Wydarzenie, które zostanie w pamięci na długo", jak czytamy przy wstępie na stronę PiastGliwice.eu.

TUTAJ pisaliśmy o wpływach kibicowskich w poszczególnych dzielnicach, a także o tym, jak poszukiwacze mocnych wrażeń mogą sobie podnieść poziom adrenaliny. Przypomnijmy:
 
"Oczywiście przed i po meczu, poza stadionem, bez świateł reflektorów również będzie bardzo... hmm... ciekawie. Jeśli wsród naszych czytelników są poszukiwacze mocnych wrażeń, to macie jeszcze trochę czasu - wsiadajcie w samochód, pociąg, autobus... Spacer po Gliwicach dziś, wieczorową porą może się okazać przeżyciem niezapomnianym. I chyba tylko w ten sposób ktoś, kto nie zna kibicowskiego klimatu tego miasta, może go doświadczyć. Na własnej skórze."
 
Przed tamtymi derbami, rozgrywanymi bez udziału kibiców gości na przebudowywanym stadionie Górnika, atmosfera była - w porównaniu do tej, jaką mamy teraz - naprawdę sielankowa. Kilka czynników uległo zmianie, kilka wydarzeń mocno wpłynęło na nastawienie kibiców.
 
To znaczy - oficjalnie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Jak możemy obejrzeć w materiale gliwickiej telewizji InfoGliwice (do zobaczenia TUTAJ), przedstawiciele kibiców obu zespołów usiedli do stołu z przedstawicielami zarządu Piasta Gliwice, a także policji i zapewnili, że nie będzie dochodziło do żadnych ekscesów.
 
No tak, tylko czy gdyby miało dojść, to kibice chwaliliby się tym policji? Z pewnością.
 
Nastroje są bojowe. Z jednej strony kibice Górnika są bezwzględnie proszeni o stawienie się na jednej z dwóch zbiórek w dniu meczu i wspólny przejazd wynajętymi przez miasto autobusami, a także - o ubranie się w czarne barwy, grożąc tym, którzy się nie podporządkują, że "WOBEC OSÓB, KTÓRE POJADĄ NA WŁASNĄ RĘKĘ BĘDĄ WYCIĄGNIĘTE KONSEKWENCJE" (za: Roosevelta81.pl).
 
Z drugiej - kibice Piasta od kilku dni prowokują swoich wrogów zza miedzy kilkoma kontrowersyjnymi (a z drugiej strony chwalonymi nawet przez kibiców z Gdańska czy Chorzowa) akcjami, takimi jak zawieszenie kukły ubranej w koszulkę "młynową" Górnika czy spalenie flag, szalików i koszulek zabrzańskiego klubu... na budowie stadionu w Zabrzu, pod osłoną nocy. 
 
 
O napisach pojawiających się na plakatach i murach w całym mieście nawet nie wspominamy. "Górnik dz***o, derby blisko", "Uciekajcie już kurczątka, Górnik grilla robi w rządkach" i tego typu hasła to klasyczna już oprawa właściwie każdych derbów gliwicko-zabrzańskich.
 
I tak - jeśli piłkarze zaangażują się w ten mecz choć z połową zaangażowania, jakie wkładają w niego kibice, to zobaczymy fantastyczne spotkanie, nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Ważne tylko, by najciekawiej było właśnie na placu gry. 


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Piast Gliwice Górnik Zabrze Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0164 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.