Oficjalnie: Healy zakończył karierę

5 lat temu
David Healy

David Healy, jeden z najbardziej reprezentantów Irlandii Północnej, ogłosił, że kończy przygodę z futbolem.

Zawodnik, który w sierpniu tego roku skończył 34 lata, zdecydował się na zakończenie kariery po nieudanych poszukiwaniach klubu trwających od końca poprzedniego sezonu. Wówczas pożegnał się z zespołem Bury i stwierdził, że nadeszła pora, by poszukać nowych wyzwań. Dziś uczciwie przyznaje, że podczas tych poszukiwań zwyczajnie brakowało mu determinacji, by utrzymywać formę fizyczną bez reżimu treningowego narzuconego przez sztab szkoleniowy.
 
David Healy jest rekordzistą Irlandii Północnej w ilości strzelonych bramek. W ciągu ponad dziesięciu lat gry dla reprezentacji zdobył ich łącznie aż 36 w 95 występach. Pytany o przekroczenie granicy stu występów w drużynie narodowej, odpowiedział, że z pewnością byłoby to coś wyjątkowego, ale jednocześnie nie wyobraża sobie sztucznego śrubowania wyniku.
 
Healy przez całą swoją karierę związany był z angielskimi klubami. Występował w różnych klasach rozgrywkowych. Wspomniane Bury w poprzednim sezonie biło się o punkty w brytyjskiej trzeciej klasie rozgrywkowej. Jest wychowankiem Manchesteru United, jednak przy Old Trafford nie zrobił kariery. Do dziś najlepiej zapamiętany jest w Preston North End i Leeds United, gdzie notował najlepsze wyniki. 
 
DOMINIK WIERZBICKI


ŹRÓDŁO
FIFA.com
TAGI: Oficjalnie David Jonathan Healy Anglia Irlandia Północna Koniec kariery
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0154 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.