PZPN wprowadza zmiany w I lidze

5 lat temu
Logo - "Pierwszej Ligi Piłkarskiej" | Fot. PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował oświadczenie, które dotyczy szeregu zmian wizerunkowych, które mają zajść na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy od początku nowego roku kalendarzowego.

Podczas walnego zgromadzenia przedstawicieli klubów I ligi, które odbyło się w Warszawie, przy współpracy z partnerami PZPN i Orange sport rozpoczęto szereg zmian wizerunkowych. Już jesienią powstało nowe logo rozgrywek, a praca biura, które ma nową siedzibę, uległa reorganizacji. Dodatkowo od grudnia 2013 kluby I ligi występują pod nową nazwą Pierwsza Liga Piłkarska.

Zmiana nazwy symbolizuje nowy etap w zarządzaniu rozgrywkami. Zmiany jakościowe, które wiążą się ze zmianą systemu organizacji, zobaczymy podczas rundy wiosennej rozgrywek. Podczas spotkania w Warszawie, w obecności nie tylko przedstawicieli wszystkich klubów I ligi, ale też Polskiego Związku Piłki Nożnej i telewizji Orange sport, która transmituje rozgrywki, podjęto strategiczne decyzje, które w najbliższych miesiącach powinny znacząco podnieść poziom organizacji i zarządzania rozgrywkami zaplecza ekstraklasy. Celem zmian jest polepszenie aspektu marketingowego i wizerunkowego I ligi.

Nowy wizerunek będzie budowany m.in. dzięki użyciu identyfikacji wizualnej. Kluby I ligi otrzymały już m.in. naszywki na koszulki, banery na stadion, ścianki konferencyjne i centralną tablicę z nowym logotypem rozgrywek. Ponadto reorganizacji uległa praca biura PLP, które zyskało nową siedzibę w PZPN.

Kolejne plany to m.in. uruchomienie dedykowanych serwisów internetowych oraz wiosenna kampania reklamowa w Orange sport. Nowy serwis internetowy ma być współtworzony przez kluby występujące w I lidze. W związku z wprowadzeniem tego projektu zaplanowano szkolenie dla rzeczników prasowych klubów.

Rozpoczęto także pracę nad stworzeniem podręcznika I ligi, który będzie zawierał uchwały, regulaminy oraz jednolite wzory umów i dokumentów, a także przepisy PZPN, podręcznik licencyjny, terminarz i regulamin rozgrywek I ligi.
- poinformował PZPN w prasowym oświadczeniu.

Piłkarska wiosna na zapleczu ekstraklasy rozpocznie się już na początku marca.ŹRÓDŁO
PZPN
TAGI: PZPN Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0158 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.