Greenpeace przerywa konferencję prasową [WIDEO]

5 lat temu
Greenpeace przerywa konferencję prasową

W czasie konferencji prasowej Realu Madryt, przed meczem Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga, aktywiści Greenpeace'u wywiesili baner skierowany przeciwko Gazpromowi.

Greenpeace, czyli międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego, w ostatnich miesiącach zaczęła przeprowadzać swoje akcje protestancyjne w czasie wydarzeń związanych z Ligą Mistrzów.

Powodem takich działań jest jeden z sponsorów tych elitarnych rozgrywek, Gazprom. Ten rosyjski koncern państwowy, będący największym wydobywcą gazu ziemnego na świecie, oskarżany jest przez Greenpeace o niszczenie środowiska Arktyki z powodu dokonywania odwiertów, w celu poszukiwania i wydobywania ropy naftowej z tych terenów.

Jedna z akcji protestancyjnych odbyła się wczoraj podczas konferencji prasowej Realu Madryt, przed meczem Ligi Mistrzów z FC Kopenhaga. W czasie jej trwania rozwinięty został baner o następującej treści: Ocalmy Artktykę. Pokażmy Gazpromowi czerwoną kartkę.

Początkowo trener Realu Madryt Carlo Ancelotti i obrońca klubu Pepe, próbowali kontynuować, nie zwracając uwagi na całą sytuację, jednakże przerwali gdy jeden z pracowników, pospiesznie usuwał baner. Całą sytuację można obejrzeć na poniższym filmiku:

Wcześniej, podczas spotkania FC Basel - Schalke 04 Gelsenkirchen na trybunach zawisła ogromna flaga, również uderzająca w działania Gazpromu. Warto odnotować, że rosyjski koncern jest sponsorem niemieckiego klubu.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Liga Mistrzów Real Madryt CF
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0149 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.