Oficjalnie: Zmiany kadrowe w Portsmouth

5 lat temu
Fot. David Davies/PA

FC Portsmouth podało nazwiska dwóch nowych członków klubu. Nowy pracownikami zostali Richie Barker i Steve Coppell.

Barker i Coppell współpracowali już ze sobą w usytuowanym klasę rozgrywkową wyżej Crawley, lecz z końcem listopada współpraca ta skończyła się zwolnieniem zatrudnionego w roli trenera Richiego Barkera oraz dobrowolnym odejściem pełniącego funkcję dyrektora sportowego Steve'a Coppella. Od rozwiązania kontraktu przez tego drugiego do parafowania umowy z Portsmouth minął ledwie tydzień, co dobitnie świadczy o tym, że władzom klubu zależy na czasie. Zespół jeszcze kilka lat temu występujący na poziomie Premier League zalicza niewyobrażalny regres i tak szybka decyzja z pewnością ma na celu uniknięcie spadku do piątej klasy rozgrywkowej. Dziś zespół z Fratton Park dzielą od strefy spadkowej tylko trzy punkty.
 
Richie Barker i Steve Coppell zajmą w Portsmouth stanowiska zbliżone do tych, które piastowali do niedawna w Crawley. Trenerem drużyny zostaje więc Barker, 38-letni były piłkarz o solidnym dorobku piłkarskim w Championship i niższych ligach. Na ławce trenerskiej usiadł pierwszy raz w Bury, które wprowadził do League One, zwyciężając w sześciu kolejnych meczach. Drugim i, jak dotąd, ostatnim przystankiem Barkera było wspomniane Crawley, w którym ściśle współpracował z 58-letnim Stevem Coppellem.
 
Władze Portsmouth zdają się liczyć na to, że wspólna praca uzdolnionego szkoleniowca z niemałym potencjałem oraz pełniącego kierownicze funkcje byłego piłkarza reprezentacji Anglii i słynnych „Czerwonych Diabłów” pozwoli uniknąć spadku w obecnym sezonie i przygotować grunt pod powrót do piłki na nieco poważniejszym poziomie.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Richie Barker Steve Coppell Portsmouth FC Anglia Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.3098 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.