Chelsea złoży ofertę za francuskiego stopera?

5 lat temu
Zouma ma 19 lat

Chelsea rozważa złożenie oferty za francuskiego środkowego obrońcę AS Saint-Étienne Kurta Zoumę.

Menadżer "The Blues" Jose Mourinho chce wyprzedzić ruchy innych europejskich potentatów. Zainteresowanie reprezentantem Francji do lat 21 przejawiają Arsenal, Manchester City i AS Monaco, wszystkie dysponujące odpowiednimi środkami, jednak chcące poczekać do zakończenia sezonu. Chelsea ma zamiar zaoferować już w styczniu około 13 milionów funtów, chociaż wcześniej padły deklaracje o braku zimowej aktywności.
 
Defensor Saint-Étienne aktualnie nie gra w lidze francuskiej, gdyż odbywa karę dziesięciomeczowego zawieszenia za brutalny faul na rywalu Thomasie Guerbercie z Sochaux, w wyniku którego doszło do złamania nogi. Nie przeszkadza to jednak zainteresowanym klubom w działaniu.
 
19-letni Zouma urodził się w Lyonie, do Saint-Étienne trafił już w 2009 roku. W pierwszym zespole występuje od dwóch lat, łącznie rozegrał już 51 spotkań w Ligue 1, strzelił też cztery bramki.
 
Francję reprezentował na wszystkich szczeblach juniorskich, począwszy od kadry do lat 16. W kwietniowym wywiadzie selekcjoner "Tricolores" Didier Deschamps stwierdził nawet, że widzi w Zoumie przyszłego kapitana Francji.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Chelsea FC Anglia Kurt Zouma Francja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0148 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.