Tu nie ma co płakać, tu trzeba... zerkać na konto. "Lucky losers" Ligi Mistrzów

5 lat temu

Osiem zespołów grających w zakończonej wczoraj fazie grupowej Ligi Mistrzów, w pucharach w tym sezonie już nie zagra. Łzy mogą jednak ocierać banknotami od UEFA.

Liga Mistrzów to bowiem dla każdego finansowe El Dorado. Dla zespołów słabszych, z mniej znaczących w Europie lig, sam udział w fazie grupowej, nawet w wypadku zerowego dorobku punktowego na koniec rozgrywek, wiąże się z zastrzykiem finansowym w wysokości 8,6 miliona euro. W lidze takiej, jak choćby nasza Ekstraklasa, takie pieniądze mądrze ulokowane, dałyby przewagę nad ligowymi rywalami na kilka następnych lat.
 
A to przecież nie wszystko, bo - jak pisaliśmy we wtorek - jest jeszcze kasa za "Market pool". Przypomnijmy:
 
"Zagadkowa rubryka "Market Pool" to składowa kilku czynników. Pozycji, jaką dany zespół osiągnął w swojej lidze (...), ale przede wszystkim - wielkość rynku telewizyjnego w kraju, z którego pochodzi dany klub." (całość do przeczytania TUTAJ)
 
Za pomocą uśrednionych procentowych współczynników dla poszczególnych krajów z ostatnich czterech lat, jesteśmy więc w stanie obliczyć, o ile (mniej więcej) powiększy się zasobność portfela zespołów, które pozajmowały w swoich grupach czwarte pozycje. Trzeba ich w tym wypadku nazywać "lucky losers".
 
Real Sociedad San Sebastian - 16,5 mln € (9,1 miliona euro za udział w fazie grupowej i jeden remis + około 7,4 miliona euro z tytułu "Market Pool")
 
FC Kopenhaga - 16,3 mln € (10,1 miliona euro za udział w fazie grupowej, jedno zwycięstwo i jeden remis + około 6,2 miliona euro z tytułu "Market Pool")
 
Anderlecht Bruksela - 11,1 mln € (9,1 miliona euro za udział w fazie grupowej i jeden remis + około 2 miliony euro z tytułu "Market Pool")
 
CSKA Moskwa - 15,2 mln € (9,6 miliona euro za udział w fazie grupowej i jedno zwycięstwo + około 5,6 miliona euro z tytułu "Market Pool")
 
Steaua Bukareszt - 16,8 mln € (10,1 miliona euro za udział w fazie grupowej i trzy remisy + około 6,7 miliona euro z tytułu "Market Pool")
 
Olympique Marsylia - 16,5 mln € (8,6 miliona euro za udział w fazie grupowej + około 7,9 miliona euro z tytułu "Market Pool")
 
Austria Wiedeń - 11,2 mln € (10,6 miliona euro za udział w fazie grupowej, jedno zwycięstwo i dwa remisy + około 0,6 miliona euro z tytułu "Market Pool")
 
Celtic FC - 16,8 mln € (9,6 miliona euro za udział w fazie grupowej i jedno zwycięstwo + około 7,2 miliona euro z tytułu "Market Pool")


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Liga Mistrzów Real Sociedad San Sebastian FC Kopenhaga RSC Anderlecht CSKA Moskwa Steaua Bukareszt Olympique Marsylia Austria Wiedeń Celtic FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0379 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.