Pieters: De Jong dobrym wzmocnieniem dla Stoke

5 lat temu
Luuk De Jong może niedługo trafić do Premier League | Fot. Sky Sports

Holenderski lewy obrońca Stoke City Erik Pieters uważa, że Luuk De Jong byłby idealnym graczem dla występującego w Premier League klubu.

Obaj panowie nigdy nie występowali wspólnie w klubach ligi holenderskiej, jednak regularnie spotykają się na zgrupowaniach reprezentacji. Pieters do Stoke trafił w trakcie letniego okna transferowego za niecałe cztery miliony euro z PSV Eindhoven, gdzie w ciągu pięciu lat zagrał blisko sto razy.
 
O możliwym odejściu z tegorocznej rewelacji Bundesligi Borussii Monchengladbach świadczy fakt, iż Holender od dłuższego czasu jest zaledwie rezerwowym w swoim klubie. Gdy przychodził do niemieckiego średniaka z pewnością nie sądził, że rywalizacja o pierwszy plac może być aż tak trudna. Rosły napastnik zapowiadał się na przyszłą gwiazdę reprezentacji „Oranje”, jednak jego licznik występów w drużynie narodowej obecnie wskazuje na liczbę siedem i, podobnie jak wielu innych piłkarzy na całym świecie, zdecydowany jest podjąć odważną decyzję o zmianie klubu po to, by zwiększyć swoją szansę na Mundial w Brazylii, który rozpoczyna się już za pół roku.
 
Pogłoski o transferze wyszły już poza sferę dziennikarskich domysłów, czego dowodem ma być spotkanie menedżerów De Jonga z władzami Stoke, podczas którego poruszano temat szans na styczniowy transfer. Sam Pieters obsypuje kolegę z reprezentacji komplementami, docenia jego wyszkolenie techniczne i umiejętności strzeleckie. De Jong dzięki swoim warunkom fizycznym (188 cm wzrostu) wydaje się być napastnikiem stworzonym do gry w lidze angielskiej. Bardzo prawdopodobne jest to, że w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się ostatecznych rozstrzygnięć. 


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Stoke City FC Erik Pieters Luuk De Jong Anglia Holandia
Zobacz również
Archiwalne
Johnson w Stoke
3 lata temu  
0
Johnson blisko Stoke
3 lata temu  
0
Koniec sezonu dla Mosesa
3 lata temu  
0
Nowy kontrakt Begovicia?
3 lata temu  
0
Wollscheid w Stoke
4 lata temu  
0
Oficjalnie: De Jong w PSV
4 lata temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.3243 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.