Oficjalnie: Steve Clarke zwolniony z WBA

5 lat temu
Steve Clarke zwolniony z WBA | Fot. Premier League

Steve Clarke nie jest już szkoleniowcem West Bromwich Albion. Szkot został zwolniony z funkcji menadżera zespołu kilka godzin po porażce z Cardiff City.

Zarząd klubu podjął jednomyślną decyzję i postanowił pożegnać się z 50-letnim trenerem z powodu słabych wyników osiąganych przez drużynę w całym 2013 roku.  "The Baggies" w ciągu 12 miesięcy wygrali zaledwie 7 z 34 spotkań w Premier League, zdobywając w sumie tylko 31 punktów.

Razem z Clarke'iem z zespołem pożegnał się także jego asystent - Kevin Keen.

- Niechętnie żegnamy się ze Steve'm, ale po dogłębnej analizie musieliśmy podjąć taką decyzję. Zespół nie osiągał satysfakcjonujących wyników na przełomie całego roku kalendarzowego, a dziś przegraliśmy w Cardiff już czwarty mecz z rzędu. W naszym klubie ciężko jest zwalniać trenera w trakcie trwania sezonu. To dopiero trzeci taki przypadek przez około 14 lat. Uważamy, że zmiana menadżera w tym momencie może pozytywnie zadziałać na zespół. Pieniądze przeznaczana na pensje zawodników w tym sezonie są najwyższe w historii klubu. Uważamy, że zbudowany tutaj skład powinien być poważną konkurencją w Premier League. Teraz rozpoczynamy poszukiwania nowego trenera, który będzie kontynuował rozpoczęte już dzieło. W imieniu zarządu chciałbym podziękować Steve'owi i Kevinowi za ich wysiłki włożone budowanie w drużyny w ciągu ostatnich 18 miesięcy - powiedział Richard Garlick, dyrektor sportowy klubu.

Tymczasowym menadżerem West Bromwich Albion do czasu zatrudnienia nowego szkoleniowca został  Keith Downing.ŹRÓDŁO
West Bromwich Albion
TAGI: Steve Clarke West Bromwich Albion FC Anglia Oficjalnie Trenerzy Szkocja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0196 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.