Deulofeu wykluczony z gry

5 lat temu
Gerard Deulofeu | Fot. evertonfc.com

Wypożyczony z Barcelony do Evertonu Gerard Deulofeu jest kontuzjowany i nie zagra „przez jakiś czas” - poinformował trener piątej drużyny Premier League Roberto Martinez.

Martinez nie potrafił sprecyzować długości przerwy, do której zmuszony został Deulofeu. Wiadomo tylko tyle, że młody Hiszpan doznał urazu ścięgna udowego. Dziewiętnastolatek dobrymi występami umacniał swoją pozycję w zespole „The Toffees”, co przyznał sam Martinez, komentując jego kontuzję. Całe wydarzenie nazwał szczególnie pechowym ze względu na to, że Deulofeu zaczynał odgrywać coraz ważniejszą rolę w drużynie. Jednocześnie dodał, że zespół cierpliwie będzie czekał na powrót wychowanka Barcelony do gry i wierzy, że będzie on realnym wzmocnieniem w kluczowych momentach sezonu. Martinez wspomniał również o tym, że Deulofeu odczuwał od jakiegoś czasu dyskomfort, a tego typu urazy są typowe dla piłkarzy często korzystających ze swojej szybkości.
 
Wyrozumiałe podejście trenera z pewnością wynika z faktu, iż zawodnik świetnie wkomponował się w drużynę, a w ostatnich tygodniach zdobył dwa gole dla Evertonu, w tym jednego z liderującym w Premier League Arsenalem Londyn.  Zaliczył również trafienie oraz asystę w wygranym 4-0 meczu ze Stoke City. Dowodem na zaufanie trenera jest fakt, iż Gerard Deulofeu wystąpił w ośmiu poprzednich kolejkach ligowych.
 
Mający już za sobą dwa mecze w pierwszym zespole Barcelony Deulofeu w końcowej fazie sezonu będzie miał okazję nie tylko na to, by ugruntować swoją pozycję w Evertonie, ale również powalczyć o pozostanie w kadrze mistrza Hiszpanii na przyszły sezon. 


ŹRÓDŁO
BBC Sport
TAGI: Gerard Deulofeu Everton FC Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0049 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.