Oficjalnie: Mputu w Angoli

4 lata temu
Mputu przeprowadza się do Angoli

Jedna z największych gwiazd piłki na kontynencie afrykańskim, Trésor Mputu, przeprowadza się do bogatej ligi angolańskiej.

Nowym klubem piłkarza jest Kabuscorp, o którym głośno było już w poprzednim roku, gdy trafił tam sam Rivaldo.

Kabuscorp w cuglach wygrał Girabolę, czyli ligę Angoli, mając na końcu rozgrywek 15 punktów przewagi nad 1º de Agosto. Teraz działaczom bogatego klubu marzy się sukces w Afrykańskiej Lidze Mistrzów, w czym niemały udział ma mieć nowy nabytek.
 
Mputu ostatnie dwanaście lat spędził w jednym z najmocniejszych klubów Afryki - TP Mazembe, które z nim jako kapitanem zespołu triumfowało w  Lidze Mistrzów w 2009 i 2010 roku, a w 2012 doszło do półfinału.
 
Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga tym samym po raz pierwszy w karierze zdecydował się na grę poza granicami swojego kraju. Mazembe próbowało z nim przedłużyć umowę, jednak ostatecznie, po licznych perturbacjach, nie zmienił decyzji o wyjeździe.
 
28-latek jest filigranowym ofensywnym pomocnikiem lub napastnikiem. Jeszcze w wieku juniora przewidywano mu wielką karierę. Claude Le Roy, wówczas selekcjoner DR Konga, uważał, że może nawiązać do sukcesów Samuela Eto'o. Mputu jednak nie zawitał do Europy i już najprawdopodobniej nie zawita. Oprócz świetnego wyszkolenia technicznego oraz regularnie strzelanych bramek, zawodnik jest znany także z porywczości. W sierpniu 2010 roku został zawieszony na rok za uderzenie sędziego podczasu Mazembe z APR FC z Rwandy.
 
Mputu będzie dostawał 45 tysięcy dolarów amerykańskich miesięcznie, podpisał roczną umowę.
ŹRÓDŁO
Kabuscorp
TAGI: Oficjalnie Trésor Mputu Mabi Kabuscorp S.C. TB Mazembe Angola Demokratyczna Republika Konga
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.