Nowy właściciel Valencii? Duża aktywność w styczniowym oknie?

5 lat temu

Hiszpański bank Bankia analizuje ofertę miliardera z Singapuru Petera Lima, który chce wykupić Valencię.

Valencia w tej chwili nie jest w stanie na bieżąco spłacać zaległości, a tym bardziej zakończyć budowy nowego stadionu Nou Mestalla, więc oferta z Azji ma ogromne znaczenie dla dalszych losów klubu. Faktycznie właścicielem klubu jest Fundacja Valencia CF, jednak ogromne zadłużenie uniemożliwia normalne działanie.
 
Prezydent Valencii Amadeo Salvo potwierdził ofertę od Lima. Biznesmen podał 15 stycznia jako termin podjęcia ostatecznej decyzji.
 
Termin nie jest przypadkowy, ponieważ Lim w przypadku przejęcia klubu chciałby błyskawicznie dokonać kilku transferów. - Pan Lim chce wzmocnić zespół w styczniu. Chce Valencii w Lidze Mistrzów. To będzie  jedna z największych transakcji w światowej piłce. To historyczna szansa, która rozwiąże wszystkie problemy Valencii.
 
- Lim jest skromną i odpowiedzialną osobą, która pochodzi z biednej rodziny i chce uszanować historię klubu - uspokoił kibiców Salvio.
 
- Zawsze było mówione, że jeśli sprzedamy klub, musi to być za 200-300 milionów euro, co wyeliminuje długi - prezydent Valencii nie pozostawia tym samym złudzeń. 
 
Jeśli faktycznie Lim zaangażuje się w klub oznacza to wstępny wydatek około 500 milionów euro: 300 milionów na zakup, 150 milionów euro na stadion, 50 milionów euro na wzmocnienia, dające szansę walki o Ligi Mistrzów.
 
Kim jest Peter Lim?
 
Peter Lim Eng Hock ma 60 lat, jest singapurskim biznesmenem i inwestorem. Jego majątek wycenia się na około 1,6 miliarda dolarów. Już kiedyś próbował przejąć klub piłkarski w Europie - w 2010 roku został przelicytowany przy sprzedaży Liverpoolu. Poza tym aktywnie działa w branży sportowej: prowadzi sieć pubów tematycznych Manchesteru United w Azji, funduje coroczne stypendium dla najbardziej utalentowanych młodych sportowców w Singapurze, buduje tor wyścigowy w malezyjskim regionie Johor Iskandar.


ŹRÓDŁO
Valencia CF
TAGI: Valencia CF Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0171 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.