Messi wart 400 milionów euro?

5 lat temu
Messi wart 400 milionów? Może, ale czy jest sens tyle płacić? | Fot. FC Barcelona

- Messi wart jest 400 milionów euro - twierdzi Gerardo Molina, specjalista Euroamericas Sport Marketing, który dodaje również, że jest klub gotów wyłożyć za Argentyńczyka takie pieniądze.

Molina takie rewelacje powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiej radiostacji, Cadena SER. Jak sam tłumaczył, dokonał badań rynku, dzięki czemu ustalił ile Messi jest wart, oraz kogo stać na wydatek 400 milionów euro.

- Trzy kluby europejskie poprosiły nas o wykonanie tych badań, w celu sprawdzenia, ile Messi jest wart. Nie możemy powiedzieć, jakie to kluby. Te zespoły chciały sprawdzić, czy istnieje możliwość kupna Messiego. Jest jeden klub, praktycznie sponsorowany przez rząd, który gotów jest wyłożyć 400 milionów euro za Messiego.

Klubem tym, ma być Paris Saint-Germain FC. Nie są to pierwsze doniesienia, wskazujące na to, że francuski klub, znajdujący się w rękach funduszu Qatar Sports Investments, chce koniecznie wykupić Argentyńczyka. Ilość informacji wiążących Messiego z PSG wzrosła, po kłótni pomiędzy wiceprezydentem Barcelony Javierem Fausem, a właśnie 26-latkiem.

Molina zaznaczył również, że kupienie Messiego to o wiele lepsze posunięcie marketingowe, niż ściągnięcie Cristiano Ronaldo.

- Messi jest pięciokrotnie bardziej "chodliwy", aniżeli Cristiano Ronaldo. Zgodnie z badaniami, Ronaldo wart jest 150-160 milionów euro. Klauzula wykupu Messiego wynosi 250 milionów euro, ale uważamy, że taka kwota jest przestarzała i obniżająca wartość. Obecnie, na całym świecie, nie ma piłkarza o większej wartości, aniżeli Messi. Zgodnie z badaniami rynku z ostatnich pięciu lat, Argentyńczyk wart jest 400 milionów euro.

Lionel Messi, póki co, gra dla Barcelony i wrócił do treningów po kontuzji. 26-latek rozegrał w tym sezonie 16 spotkań, strzelił 14 goli, a jego kontrakt z katalońskim klubem wygaśnie 30 czerwca 2018 roku.ŹRÓDŁO
Cadena SER
TAGI: Lionel Andrés Messi FC Barcelona Paris Saint-Germain FC Hiszpania Argentyna Francja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.