Eusébio nie żyje

5 lat temu

71-letni Portugalczyk Eusébio zmarł w Lizbonie w nocy z soboty na niedzielę. Przyczyną śmierci byłego piłkarza było zatrzymanie akcji serca.

Joao Malheiro, biograf Eusebio, w rozmowie z portugalską telewizją RTP stwierdził: - W ostatnich latach byłem świadkiem, jak jego zdrowie z dnia na dzień staje się coraz bardziej kruche. W tym momencie najważniejszą rzeczą jest pamięć o osobie, która była i zawsze będzie symbolem Portugalii w XX wieku, szczególnie w latach 60-tych, kiedy w naszym kraju panowała dyktatura.
 
Eusebio da Silva Ferreira uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Z reprezentacją Portugalii wywalczył trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1966 roku i został królem strzelców tego turnieju (dziewięć goli). Rok wcześniej został laureatem Złotej Piłki w plebiscycie "France Football". W 1968 i 1973 roku zdobył Złotego Buta dla najlepszego strzelca w Europie.
 
Większość kariery spędził w Benfice Lizbona. Dziesięciokrotnie zdobył z tym klubem mistrzostwo kraju, pięciokrotnie wygrał Puchar Portugalii oraz dwa razy zwyciężył w finale Pucharu Europy. Dla zespołu z Estádio da Luz strzelił 638 bramek w 614 spotkaniach. Potem karierę kontynuował m.in. w USA, Meksyku i Kanadzie. W reprezentacji Portugalii wystąpił w 64 meczach zdobywając 41 goli.
 
Za swoje zasługi został uhonorowany między innymi Krzyżem Wielkim Orderu Infanta Henryka i Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi.


ŹRÓDŁO
SL Benfica
TAGI: Eusébio da Silva Ferreira Portugalia Śmierć
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0165 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.