Oficjalnie: Hajrović w Galatasaray

5 lat temu
Hajrović na lotniku w otoczeniu fanów | fot. ZVG

Galatasaray Stambuł poinformował, że zawodnik szwajcarskiego Grasshopers Zurych Izet Hajrović podpisze umowę z tureckim klubem. Kwota transferu ma wynieść około trzy i pół miliona euro.

Zawodnik wylądował dzisiaj w Stambule, gdzie został przywitany przez fanów "Lwów". Po przejściu testów medycznych Hajrovic ma podpisać kontrakt na cztery i pół sezonu. Gaża skrzydłowego ma być wyższa niż ta, którą otrzymywał w Grasshoppers - w Turcji wyniesie ona 1,1 miliona euro rocznie. Transfer potwierdził również dyrektor sportowy szwajcarskiego klubu Dragan Rapic. 
 
- Liga turecka jest bardzo ciekawa. Zwłaszcza kluby ze Stambułu mają piękną tradycję - powiedział sam zainteresowany przed przybyciem do Turcji.
 
22-letni szwajcarski piłkarz bośniackiego pochodzenia jest wychowankiem Grashoppers Zurych. W sezonie 2012/13 przebił się do pierwszego składu, w którym zaliczył do tej pory 86 występów i strzelił 20 bramek. Rozegrał także cztery mecze w seniorskiej kadrze Bośni i Hercegowiny i zdobył w nich jedną bramkę. Wcześniej rozegrał jedno spotkanie w dorosłej reprezentacji Szwajcarii, ale FIFA zgodziła się na jego prośbę o możliwość reprezentowania Bośni.
 
Co ciekawe Hajrović świetnie mówi po turecku, ponieważ ma krewnych w tym kraju i zapewne w najbliższym czasie zacznie starać się o turecki paszport. 
 
Brat Izeta, Sead Hajrović, również jest piłkarzem. W latach 2011-2013 był nawet zawodnikiem Arsenalu Londyn, w którym jednak nie dane było mu zadebiutować. 


ŹRÓDŁO
Galatasaray SK
TAGI: Oficjalnie Izet Hajrović Galatasaray SK Grasshoppers Zurych Szwajcaria Turcja Bośnia i Hercegowina
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0069 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.