Oficjalnie: Szetela z nowym kontraktem

5 lat temu
Danny Szetela | Fot. New York Cosmos

Danny Szetela podpisał nową umowę z zespołem New York Cosmos, którego zawodnikiem jest od zeszłego lata.

Oto, co powiedział sam Szetela, który posiada polskie korzenie, zaraz po podpisaniu nowego kontraktu:
- Cosmos dali mi możliwość powrotu na boisko po bardzo trudnych kilku latach i chciałem odpłacić się im za wiarę we mnie. Teraz naprawdę cieszę się piłką nożną i jestem wdzięczny za ogromne wsparcie od fanów i kolegów z drużyny. Jestem zdeterminowany, by iść naprzód razem z zespołem - zakończył 26-latek.

Szetela był podstawowym środkowym pomocnikiem podczas zakończonego już sezonu, w którym Cosmos zdobyli tytuł Soccer Bowl. Zaliczył on 11 występów, zdobył w nich jedną bramkę i został dwukrotnie wybrany do drużyny tygodnia.

Na temat 3-krotnego  reprezentanta Stanów Zjednoczonych wypowiedział się Giovanni Savarese, trener New York Cosmos:
- Danny poczynił wielkie postępy, od czerwca zeszłego roku, kiedy do nas dołączył. Stawał się lepszy z meczu na mecz i był dla nas bardzo ważnym zawodnikiem podczas walki o Soccer Bowl. Wierzę, że jeszcze nie widzieliśmy wszystkiego na co go stać. Wciąż drzemie w nim wiele możliwości rozwoju. Jesteśmy zachwyceni, że pozostanie częścią naszego zespołu - powiedział Savarese.

Szetela podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt z Columbus Crew w wieku 16 lat. Po bardzo dobrych występach w MLS został zakupiony przez Racing Santander, w którym nie zdołał jednak zadebiutować. Podczas pobytu w hiszpańskim zespole został wypożyczony do Brescii Calcio, w której zaliczył 26 spotkań. W 2010 roku został zawodnikiem DC United i zagrał dla nich w 4 spotkaniach, a jakiś czas później umowa została rozwiązana. Od tamtego czasu Szetela nie grał w piłkę w żadnym profesjonalnym klubie aż do zeszłorocznego podpisania kontraktu z New York Cosmos. Tak długa przerwa była spowodowana licznymi kontuzjami, które wywarły duży wpływ na przebieg jego dobrze zapowiadającej się kariery.



ŹRÓDŁO
New York Cosmos
TAGI: Daniel Gregory Szetela New York Cosmos Oficjalnie Stany Zjednoczone Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0154 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.