Były reprezentant Niemiec homoseksualistą

4 lata temu
Hitzlsperger chce zapoczątkować debatę nad homoseksualizmem w sporcie | Fot. Fifa.com

Koniec barier dotyczących orientacji seksualnej w sporcie? Były reprezentant Niemiec Thomas Hitzlsperger przyznał w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Die Zeit”, że jest gejem.

Tym samym Hitzlsperger jest jednym z najbardziej znanych, o ile nie najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem, który przyznał się do bycia homoseksualistą. Pomocnik stwierdził, że swoim wyznaniem chce zapoczątkować ogólna debatę dotyczącą homoseksualizmu w profesjonalnym sporcie.

Hitzlsperger zakończył swoja piłkarską przygodę we wrześniu zeszłego roku. W ciągu swojej kariery grał w wielu klubach z kilku europejskich krajów. Znany jest ze swoich występów w Stuttgarcie, Aston Villi, Evertonie, West Hamie, Wolfsburgu czy Lazio Rzym. Ponadto zaliczył ponad 50 meczów w reprezentacji Niemiec oraz grał z nią w finałach mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy.

- To był bardzo długi i trudny proces (nabieranie świadomości o tym, że jest gejem – przyp. red.). W ostatnich kilku latach doszedłem jednak do wniosku, że wolę być z mężczyzną. Nigdy nie wstydziłem się tego, kim jestem. Nie zawsze jednak łatwo było siedzieć przy jednym stole z dwudziestoma kolegami i słuchać żartów o gejach - powiedział w wywiadzie dla „Die Zeit” zdobywca mistrzostwa Bundesligi z VFB Stuttgart.

Wsparca Niemcowi na Twitterze udzieliła gwiazda angielskiej piłki, Gary Lineker, który pogratulował mu odwagi: "Gratulacje dla Thomasa Hitzlspergera, pierwszego zawodnika z przeszłością w Premier League, który postanowił się ujawnić". Nie mniej podziwu dla byłego gracza Aston Villi wyraził Joey Barton: "Thomas Hitzlsperger pokazał dziś wiele odwagi. To smutne, że piłkarze muszą czekać do zakończenia kariery z taką infrormacją". 

Hitzlsperger dołączył więc do byłego zawodnika Leeds United, Robbie’ego Rogersa, który w zeszłym roku również przyznał, że jest gejem. Wraz ze swoim wyznaniem postanowił zakończyć piłkarską karierę, o czym informowaliśmy tutaj: transfery.info/56562,robbie-rogers-zakonczyl-kariere-po-ujawnieniu-e-jest-homoseksualista

Po jakimś czasie postanowił wrócić do piłki i w 2013 roku podpisał kontrakt z Los Angeles Galaxy. Więcej na ten temat: transfery.info/57792,robbie-rogers-wraca-do-pilki-pierwszy-zdeklarowany-homoseksualista-w-mls

ŹRÓDŁO
Die Zeit
TAGI: Thomas Hitzlsperger Niemcy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.