Dzisiaj Złota Piłka dla Cristiano Ronaldo?

5 lat temu
Ronaldo jest bardzo blisko drugiej Złotej Piłki |fot. UEFA

Według hiszpańskiego dziennika „Marca” i niemieckiego "Bilda" Portugalczyk dzisiejszego wieczoru sięgnie po swoją drugą Złotą Piłkę w karierze.

W poniedziałek o godzinie 18:30 w Sali Kongresshaus w Zurychu rozpocznie się gala FIFA. Cristiano Ronaldo ma zostać podczas niej ogłoszony najlepszym piłkarzem 2013 roku i otrzymać Złotą Piłkę FIFA. W podobnym tonie wypowiada się między innymi Brazylijczyk Pele. Jeśli tak się stanie będzie, to jego drugie najważniejsze trofeum indywidualne w karierze.

Portugalski skrzydłowy dostał więcej głosów niż Franck Ribéry i Leo Messi, który wygrał ostatnie trzy edycje, od kiedy w 2010 roku FIFA i francuski magazyn „France Football” połączyły siły i ze Złotej Piłki oraz plebiscytu na najlepszego piłkarza roku według FIFA sformułowały jedno wspólne trofeum.

69 goli zdobyte przez Ronaldo w mijającym roku oraz fantastyczna forma pod jego koniec prawdopodobnie przechyliły szalę zwycięstwa na jego korzyść. Jury składające się z selekcjonerów, kapitanów drużyn oraz dziennikarzy z całego świata podobno prawie jednogłośnie wybrało Portugalczyka na piłkarza roku. Ani reputacja Messiego, ani potrójna korona Francka Ribéry’ego nie okazały się wystarczające żeby pokonać Portugalczyka.

Ronaldo dowiedział się, że zwycięży już w zeszłym tygodniu. Jeszcze wczoraj rozgrywał mecz z Espanyolem w lidze hiszpańskiej, a dziś rano przybył samolotem do Zurychu, gdzie czeka na niego najbliższa rodzina oraz jego dziewczyna. Oprócz nich w Szwajcarii towarzyszyć Portugalczykowi będą jego agent Jorge Mendes, prezes Realu Florentino Pérez, Emilio Butragueño, Zinedine Zidane oraz Sergio Ramos, który obok Thiago Silvy ma zostać wybrany najlepszym środkowym obrońcą roku.

Oprócz przyznania Złotej Piłki, FIFA wybierze także laureata nagrody Ferenca Puskasa (najładniejsza bramka), najlepszą piłkarkę, najlepszych trenerów w piłce męskiej oraz kobiecej i najlepszego prezydenta. Zostanie również wręczona nagroda FIFA Fair Play oraz wybrana jedenastka roku. 

Specyficznie kandydaturę CR wsparł Rio Ferdinand, który w przypadku niewybrania Portugalczyka obiecał... nagą przebieżkę.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Złota Piłka FIFA Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Real Madryt CF Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0304 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.