Xavi twarzą projektu właścicieli Manchesteru City?

5 lat temu
Xavi zakończy karierę w MLS? | Fot. Fifa.com

Xavi trafi do Major League Soccer? Właściciel Manchesteru City Mansour bin Zayed Al Nahyan ma nadzieję, że Hiszpan zostanie gwiazdą nowego zespołu ligi, New York City FC.

W 2015 roku na salonach MLS ma zadebiutować nowy zespół - New York City FC, którego franczyzę wykupił szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan. Właściciel Manchesteru City chce stworzyć z nowego zespołu drużynę grającą w stylu Barcelony, a pomóc mu w tym ma sprowadzenie do USA gwiazdy „Dumy Katalonii”, Xaviego.

New York City według doniesień ma posiadać największy budżet spośród wszystkich zespołów występujących w MLS. Sprowadzenie Hiszpana, który ma zostać „twarzą projektu” oraz innych znanych zawodników (dokładnie trzech na mocy salary cap) nie powinno zatem stanowić problemu. W zeszłym tygodniu Xavi zasugerował, że Barcelona wcale nie musi być jego ostatnim klubem w karierze. – Gra w Barcelonie jest przywilejem, nie wiem jednak co stanie się w przyszłości - powiedział mistrz świata z 2010 roku.

Pozytywnie do pomysłu ze sprowadzeniem Xaviego do USA podchodzą działacze Manchesteru City: Txiki Begiristain oraz Ferran Soriano, którzy mieli okazję współpracować z Hiszpanem w FC Barcelona.

W czasie debiutu New York City FC w MLS Xavi będzie miał 35 lat oraz pozostanie mu rok do końca jego umowy z katalońskim zespołem. W tej chwili reprezentant Hiszpanii jest namawiany przez Thierry’ego Henry’ego do gry w New York Red Bulls.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: FC Barcelona Manchester City FC New York City FC Xavier Hernández Creus Hiszpania Anglia USA
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0074 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.