Oficjalnie: Mutu wraca do Rumunii

5 lat temu
Adrian Mutu | Fot. Petrolul Ploieşti

Adrian Mutu rozwiązał umowę z Ajaccio i został zawodnikiem Petrolul Ploiești.

35-latek, który był zawodnikiem Ajaccio od sierpnia 2012 roku, zdobył w poprzednim sezonie 11 bramek czym przyczynił się do pozostania francuskiego zespołu w Ligue 1. W obecnej kampanii daleko mu było jednak do formy sprzed roku i nie potrafił strzelić bramki w żadnym z 9 ligowych spotkań, w których brał udział.

Były już klub rumuńskiego napastnika wystosował krótkie oświadczenie w tej sprawie:
- W poniedziałek kontrakt Mutu z AC Ajaccio został zakończony. Strony rozstały się w drodze wzajemnego porozumienia. Zawodnik jest już wolny od wszelakich zobowiązań i będzie kontynuował swoją karierę w Rumunii - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Mutu wraca do swojego ojczystego kraju po 14 latach nieobecności. Przebywając poza granicami swojej ojczyzny występował on w takich zespołach jak Inter, Chelsea, Juventus, czy Fiorentina. W Petrolulu będzie miał on okazję grać pod okiem Cosmina Contry, swojego bliskiego przyjaciela i byłego reprezentanta Rumunii. To wszystko sprawia, że Mutu jest naprawdę szczęśliwy z powodu podpisania kontraktu z nowym zespołem.

- Cieszę się, że wróciłem do domu w Rumunii. Jestem wdzięczny za znakomite przyjęcie mnie tutaj w Ploiești i mam nadzieję, że odwdzięczę się moimi występami. Zawsze chciałem wszystko wygrywać i chcę to zrobić teraz z Petrolulem. Będziemy walczyć zarówno o puchar jak i tytuł ligowy - zakończył Mutu.ŹRÓDŁO
Petrolul Ploieşti
TAGI: Adrian Mutu Petrolul Ploieşti AC Ajaccio Oficjalnie Rumunia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.2766 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.