Mertesacker: Chcę powitać Draxlera w Arsenalu

5 lat temu
Draxler

Piłkarz Arsenal FC Per Mertesacker powiedział w jednym z wywiadów, że z przyjemnością powita w drużynie Juliana Draxlera, który jest łączony z przenosinami na Emirates Stadium.

Arsenal od dłuższego czasu poszukuje pomocnika i według najnowszych doniesień angielskich mediów, to właśnie rodak Mertesackera ma być zimowym wzmocnieniem dokonanym przez Arsene'a Wengera.

Chociaż obecna umowa piłkarza Schalke, podpisana pod koniec maja ubiegłego roku, obowiązuje aż do połowy 2018 roku, to Niemcy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że nie są w stanie zatrzymać swojego piłkarza na siłę. Tym bardziej, że w jego umowie widnieje klauzula odejścia wynosząca 37 milionów funtów.

Niewykluczone więc, że Wenger znów spróbuje zaskoczyć fanów "Kanonierów" i ponownie sięgnie głęboko do portfela. Zwłaszcza, iż podopieczni Francuza są liderami ligi angielskiej i kluby zajmujące kolejne miejsca już myślą nad wzmocnieniami, które pozwolą im wyprzedzić drużynę z Emirates Stadium.

Pomysł z przenosinami Draxlera cieszy szczególnie Pera Mertesackera, który nie omieszkał wypowiedzieć się na temat ewentualnego transferu.

- To wielki talent, który w tak młodym wieku decyduje o grze Schalke i reprezentacji kraju. Jestem podekscytowany na myśl, że może być częścią naszego klubu - powiedział obrońca Arsenalu.

20-letni Niemiec jest uważany za jeden z większych talentów i od dłuższego czasu wzbudza zainteresowanie najlepszych klubów świata. Do niedawna faworytem w wyścigu o pomocnika Schalke był madrycki Real, jednak obecnie, w kontekście transferu Draxlera, to właśnie Arsenal jest najczęściej wymienianym klubem.ŹRÓDŁO
Sky Sport
TAGI: Julian Draxler Schalke 04 Gelsenkirchen Arsenal FC Niemcy Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.