Atlético chce wykupić Courtoisa

5 lat temu
Atlético chce wykupić Courtouisa, ale wszystko zależy od Chelsea | Fot. FIFA

Enrique Cerezo, prezydent Atlético Madryt, potwierdził iż hiszpański klub chce wykupić wypożyczonego z Chelsea Thibauta Courtoisa. Obawia się jednak, że cena za bramkarza będzie zaporowa.

Thibaut Courtois spędza właśnie trzeci sezon na wypożyczeniu w Atlético Madryt. Chelsea, która jest właścicielem karty zawodniczej Belga, po wykupieniu go z KRC Genk w lipcu 2011 roku za osiem milionów funtów, od razu oddała go w formie wypożyczenia do "Rojiblancos". W Madrycie bramkarz niesamowicie się rozwinął i już teraz uważany jest za jednego z najlepszych golkiperów Europy. Tak samo uważa Enrique Cerezo, prezydent Atlético:

- Courtois jest niesamowity na boisku. Dla mnie, Courtois to najlepszy bramkarz w Europie. Chcemy go wykupić, ale cena, jak na bramkarza, jest zbyt wysoka. Spróbujemy ubić interes, ale wszystko zależy od Chelsea. - powiedział Cerezo w wywiadzie dla Daily Mail.

Cena, jaką może zażyczyć sobie londyński klub za Belga, to ponad 20 milionów funtów. Nie jest jednak pewne, czy nawet taka kwota może pozwolić jakiemukolwiek klubowi na wykupienie 21-latka.

Istnieje możliwość, że Courtois wróci po tym sezonie na dobre do Chelsea i tam będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie z obecnym bramkarzem "The Blues", Petrem Cechem.  Sam Mourinho, menadżer Chelsea, tak w listopadzie wypowiadał się o sytuacji Belga:

- Courtois to niezaprzeczalnie najlepszy młody bramkarz na całym świecie, który ma dwa kolejne lata kontraktu. Mamy kontrolę w tej sytuacji - zapewnił Mourinho - cokolwiek się wydarzy w przyszłości, zależy od Chelsea. To trudna sytuacja dla klubu, który chce go kupić. To trudna sytuacja dla klubu, który chce go wypożyczyć. To idealna sytuacja dla nas - zakończył Portugalczyk.

Courtois w tym sezonie wystąpił we wszystkich meczach Atlético w lidze. Dziesięć z tych spotkań zakończył z czystym kontem.ŹRÓDŁO
Sky Sports | Daily Mail
TAGI: Thibaut Courtois Atlético Madryt Chelsea FC Belgia Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0137 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.