Ramirez poprzez Bolognę trafi do Romy?

5 lat temu
Ramirez poprzez Bolognę trafi do Romy?

Gaston Ramirez chce odejść z Southampton. Ma trafić do AS Roma... poprzez swój były klub, Bologna FC.

Według informacji "La Gazzetta dello Sport" dyrektor sportowy AS Roma, Walter Sabatini poleciał wczoraj do Anglii na rozmowy z oficjelami Southampton.

Rozmawiali oni o sytuacji Gastona Ramireza. Urugwajczyk planuje opuścić swój obecny klub. Chęć powrotu do Włoch zgłaszał już w listopadzie. Teraz, gdy z klubu odszedł Nicola Cortese, który pełnił na St. Mary's Stadium rolę prezesa, 23-latek nie widzi innej opcji, aniżeli odejście z "Świętych". Potwierdza to agent piłkarza, Pablo Betancourt:

- Gaston zdecydowanie chce wrócić do Włoch. Są dwa włoskie kluby, które go chcą, ale zainteresowanie wyraża również Roberto Mancini (trener Galatasaray - przyp. red.) oraz Crystal Palace. Gaston był zżyty z Nicolą Cortese, więc jego odejście wzmocniło chęć zmiany kluby mojego klienta - powiedział Betancourt w rozmowie z Calciomercato.com.

Zgodnie z doniesieniami Roma i Southampton dogadały się w kwestii transferu. Ramirez przejdzie do Rzymian w zamian za zrezygnowanie z jednej z rat  za transfer Pablo Osvaldo (Włoch przeszedł z Romy do Southampton latem tego roku za 13,2 miliona funtów).

Sprawa nie jest jednak taka prosta, gdyż "Giallorossi" mają już wykorzystany limit piłkarzy spoza Unii Europejskiej i nie mogliby teraz korzystać z usług Urugwajczyka. Na pomoc ma przyjść były klub 23-latka, Bologna FC. "Rossoblu" z chęcią przyjęliby piłkarza, w formie wypożyczenia na najbliższe pół roku.

Gaston Ramirez rozegrał w tym sezonie dla "Świętych" tylko 276 minut w Premier League. Jego kontrakt wygaśnie 30 czerwca 2016 roku.ŹRÓDŁO
La Gazetta dello Sport
TAGI: Gaston Ramirez AS Roma Bologna FC Southampton FC Anglia Włochy Urugwaj
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0161 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.