Pomarańczowe kartki, czyli pomysły rywala Blattera

5 lat temu
Jérôme Champagne | fot. bbc.com

Kandydat na prezydenta FIFA, Jérôme Champagne, przedstawił postulaty odnośnie zmian w przepisach. Jedną z propozycji jest pomysł wprowadzenia pomarańczowych kartek.

Francuz chce wprowadzić limity przy zatrudnianiu przez kluby piłkarzy z innych krajów; zasadę stosowaną w rugby – gdzie z sędzią może rozmawiać tylko kapitan zespołu; ujawnienie zarobków prezydenta FIFA i czołowych działaczy organizacji.

Ponadto 55-latek chce wprowadzić pomarańczowe kartki, które oznaczałyby ukaranie piłkarza zejściem z boiska na dwie lub trzy minuty. Zawodnicy, którzy mieliby już na koncie żółtą kartkę, mieliby je dostawać np. za zdjęcie koszulki podczas celebrowania zdobycia gola, czy faule „popełnione w ferworze walki”. Obecne przepisy w takiej sytuacji nakazują przyznanie drugiej żółtej kartki graczowi i wyrzucenie go z boiska.

Byli sędziowie mają mieszane uczucia w sprawie tych postulatów. George Courtney twierdzi, że wprowadzenie pomarańczowych kartek może zadziałać pozytywnie, ale z kolei Roger Milford podkreśla, że piłka nożna stanie się wtedy „zbyt dyktatorska”.

- Te zasady muszą być określone pod kątem ścisłych kryteriów, ale myślę, że przyszedł czas, aby poważnie zastanowić się nad karą zawieszenia czasowego – przyznał Courtney, który prowadził mecze na mundialu w Meksyku i we Włoszech w 1986 i 1990 roku. - Przewinienia, które są objęte obecnie czerwoną kartką, powinny być nadal, ale w przypadku drobniejszych sytuacji może to działać świetnie – dodał.

Champagne, którego oficjalnie poparł Pele, ogłosił swoje postulaty na konferencji prasowej w Londynie. - Potrzebujemy innej FIFA – bardziej demokratycznej, bardziej szanowanej, która zachowuje się lepiej i robi o wiele więcej dla futbolu – ogłosił rywal Blattera.

- Nie wiem, czy pan Blatter będzie kandydował. Jeśli tak, to nie sądzę, że będę w stanie z nim wygrać. Tak czy tak, ze względu na grzeczność, poinformowałem go, że zamierzam się ubiegać o stanowisko – przyznał 55-latek.

Wybory prezydenckie FIFA odbędą się w czerwcu 2015 roku w Zurychu.

Więcej o Champagne: http://transfery.info/62069,oficjalnie-blatter-ma-rywalaTAGI: Jérôme Champagne FIFA Wybory Prezydent FIFA
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0331 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.