Mido: Odrzuciłem ofertę PSG

5 lat temu
Mido | Rys. Zalamek SC

Ahmed Hossam, czyli popularny "Mido", w pierwszym wywiadzie po zostaniu trenerem zespołu Zamalek SC wyznał, że odrzucił lukratywną ofertę Paris Saint-Germain.

Mido w wieku 30 lat rozpoczął karierę trenerską, przejmując Zamalek SC (więcej: http://transfery.info/62144,oficjalnie-mido-trenerem). Przy okazji konferencji prasowej w tej sprawie udzielił kilku ciekawych wypowiedzi.

Egipcjanin przyznał, że w okresie przed pozostaniem trenerem egipskiego zespołu działo się wiele wokół jego osoby, a głównie dotyczyło to pozostania szkoleniowcem młodzieżowego zespołu PSG.

- Powiem szczerze, że na moim biurku leżało wiele ofert, między innymi prowadzenia młodzieżowego zespołi Paris Saint-Germain oraz Al Masry. Wszystkie oferty jednak odrzuciłem i wybrałem właśnie tą Zamaleku - wyznał Hossam w wywiadzie.

- Moje doświadczenie z Zamalekiem nie będzie czymś nowym. Dobrze jest znać realia najsilniejszych lig w Europie, lecz wprowadzenie tego będzie nowością w egipskiej piłce. Staram się być liderem wszędzie, tak jak to było na boisku - dodał.

- Moim przeznaczeniem jest przebywanie, życie w miejscu, które kocham od dziecka. Mój sukces z Zamalekiem będzie szansą dla innych młodych szkoleniowców na zaistnienie.

- Zakończyłem swoją piłkarską karierę w młodym wieku. Miałem szansę współpracy z najlepszymi analitykami w świecie piłki, to dało mi wiele cennego doświadczenia. Chcę swoją wiedzę przelać na zespół.

Zapytany o młody wiek i to, jak szybko został szkoleniowcem, odpowiedział: - Spójrzcie na Pepa Guardiolę, czego dokonał z Barceloną, spójrzcie na Jose Mourinho, co uczynił w Chelsea czy Realu Madryt, lub Toma Sherwooda z Tottenhamem.

Hassan odniósł się również do pytania odnośnie wyboru swojego asystenta, byłego zawodnika Zamaleku i reprezentacji Egiptu, Tareka El-Saida. 

- W Ajaksie Ruud Krol był asystentem Ronalda Koemana, pomimo tego, że był od niego ponad 20 lat starszy. Kolejnym przykładem może być Mario Zagallo z Carlosem Alberto Parreirą. Nie jestem jedynym, który zapytał się o możliwość zatrudnienia sztabu starszego ode mnie. To w mojej ocenie pozwoli zbalansować pewne aspekty w zespole.

W najbliższym czasie do sztabu "Mido" najprawdopodobniej dołączy dyrektor sportowy Bradford City AFC, Nick Allamby. Hassan uzyskał również licencję "UEFA C", natomiast przed latem ma uzyskać licencję "UEFA B".ŹRÓDŁO
Zamalek SC
TAGI: Paris Saint-Germain FC Francja Ahmed Hossam Zamalek SC Egipt Mido Al Masry.
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.