Oficjalnie: Z piątej ligi do Championship

5 lat temu
Kelle Roos i trener bramkarzy Eric Steele | Fot. Derby County FC

Holenderski bramkarz Kelle Roos przeniósł się z Nuneaton Town, klubu występującego na piątym poziomie rozgrywek, do Derby County, które walczy o awans do Premier League.

Roos podpisał kontrakt z Derby na 2,5 roku po tym, jak pokazał się z bardzo dobrej strony podczas okresu próbnego. Zanim 21-latek był sprawdzany przez "Barany" spędził trochę czasu w Liverpoolu, który również chciał zobaczyć, jakimi umiejętnościami dysponuje Holender. Jest on postrzegany przez swój nowy klub jako zawodnik na przyszłość i będzie trenował razem z innymi bramkarzami pod baczną obserwacją trenera Erica Steele'a, który stwierdził, że Roos jest młodym wschodzącym talentem ze sporym potencjałem i będzie dobrym wzmocnieniem dla pierwszego zespołu.

21-latek rozpoczął swoją karierę w PSV Eindhoven, jednak kontuzje zatrzymały nieco jego rozwój. Następnie był jeszcze zawodnikiem Willem II Tilburg oraz NEC Nijmegen, po czym postanowił wyjechać do Anglii w listopadzie ubiegłego roku. Dla Nuneaton Town zdążył rozegrać 13 meczów, z których aż 8 zakończył z czystym kontem i wpuścił tylko 6 bramek, czym wzbudził zainteresowanie klubów z całego kraju. W obecnym miesiącu przebywał na kilku okresach próbnych w różnych zespołach, jednak to na czwartej obecnie drużynie Championship wywarł na tyle dobre wrażenie, że ta zdecydowała się podpisać z nim kontrakt.

Na temat Holendra wypowiedział się Ian Neale, dyrektor wykonawczy Nuneaton Town:
- Zaledwie dwa miesiące temu, kiedy podpisał z nami kontrakt, niewiele angielskich zespołów wiedziało o nim, jednak w obecnym miesiącu wzbudzał on bardzo duże zainteresowanie. Klub będzie za nim tęsknił, mimo że był tutaj przez bardzo krótki okres czasu. Był bardzo popularnym członkiem drużyny i odznaczał się wzorową postawą. Wszyscy w klubie życzą mu powodzenia na kolejnym etapie kariery, ponieważ może stać się świetnym zawodnikiem - zakończył Ian Neale.ŹRÓDŁO
Derby County FC
TAGI: Kelle Roos Derby County FC Nuneaton Town FC Oficjalnie Anglia Holandia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1166 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.