Kim jest Jojić?

5 lat temu
Jojić już w BVB | Fot. Partizan |

Sytuacja kadrowa BVB nie jest za wesoła. Nie było innego wyjścia, musiało dojść do transferów jesczcze zimą. Pierwszym wzmocnieniem jest Miloš Jojić. Przyjrzeliśmy się 21-latkowi razem z ekspertem od ligi serbskiej, Milosem Ceko.

Trzecia minuta meczu pomiędzy Borussią Dortmund a Augsburgiem. Kuba Błaszczykowski walczy o piłkę i...to koniec sezonu dla Polaka. 28-latek zerwał więzadła krzyżowe przednie, dzisiaj ma przejść operację, a po niej czeka go żmudna rehabilitacja. Sytuacja kadrowa Borussii Dortmund stała się wielce nieciekawa i pomimo wcześniejszych zapewnień Jürgena Kloppa i Hansa-Joachima Watzke, klub z Zagłębia Ruhry musi dokonać wzmocnień składu. Pierwszym transferem, dość nieoczekiwanie, będzie 21-letni Serb Miloš Jojić.

Czy jednak, nieznany szerszemu gronu kibiców, piłkarz Partizana Belgrad, to zawodnik odpowiedniego kalibru dla BVB? Postanowiliśmy wraz z Milosem Ceko, dziennikarzem serwisu Serbian Footy, przyjrzeć się Jojiciowi.

Dane: transfermarkt.pl

Jak widać, Jojić to piłkarz występujący głównie na pozycji ofensywnego pomocnika. Na pewno będziemy mogli go również zobaczyć, biegającego po bokach boiska. Ten sezon w wykonaniu 21-latka jest imponujący. Wystąpił on we wszystkich spotkaniach ligowych swojego klubu, z dorobkiem sześciu goli jest najlepszym strzelcem Partizana. Grą w reprezentacji Serbii do lat 21, również zwrócił na siebie uwagę. Ale jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie pokładał w nim większych nadziei:

- Przed tym sezonem nikt nie uważał Jojicia za wielki talent. W swojej grze był bardzo niekonsekwentny, często niewidoczny. - wspomina Milos Ceko - jednak w tym sezonie gra świetnie, zarówno w reprezentacji, jak i w Partizanie. W swoim klubie stał się najważniejszym piłkarzem i pierwszym atakującym zespołu.

- Obecnie Jojić to piłkarz o dużych umiejętnościach technicznych, potrafi mijać przeciwników jak slalomowe tyczki. Ma również dobrze ułożoną stopę, wykonywane przez niego stałe fragmenty gry, przynoszą zawsze dużo problemów bramkarzom. Z drugiej strony, brakuje mu szybkości, ma tendencję do łatwego oddawania piłki za darmo. Często również przechodzi obok meczu. - opisuje 21-latka Milos Ceko.

 

Na pierwszy rzut oka widać, że Serb to utalentowany piłkarz, którzy do niemieckiego klubu może wnieść dużo dobrego. Czeka go jednak sporo pracy i walki, gdyż talent to nie wszystko. Jojić nie jest jeszcze piłkarzem kompletnym, będzie na pewno świetną alternatywą dla Kloppa. Przy nim właśnie ofensywny pomocnik powinien rozwinąć się i wskoczyć na wyższy poziom. Podobnie uważa Milos Ceko: - Jojić to piłkarz, który wciąż musi nad sobą pracować, potrzebuje czasu, by się rozwinąć. Dla młodego piłkarza BVB, to najlepsze miejsce na rozwój, więć Jojić wybrał bardzo dobrze. Fani Borussii nie powinni jednak oczekiwać zbyt wiele od 21-latka w tym sezonie.

Z ciekawostek warto odnotować, iż Serb zawsze marzył o grze w Bundeslidze. Sęk w tym, że jest fanem...Bayernu Monachium. Cóż, nic nie jest jeszcze stracone, jedyne co Jojić musi robić, to za każdym razem rozgrywać wspaniałe zawody. Götze i Lewandowski ścieżkę przetarli.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Miloš Jojić Borussia Dortmund Partizan Belgrad Niemcy Serbia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0182 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.