Oficjalnie: Montero w Sportingu

5 lat temu
Fredy Henkyer Montero Muñoz (26 l.) / fot. Sporting Lizbona

Napastnik Seattle Sounders FC, Fredy Montero przechodzi do Sportingu Lizbona na zasadzie definitywnego transferu.

Kolumbijczyk występuje w portugalskiej drużynie od lipca ubiegłego roku. Włodarze Sportingu zdecydowali się jednak skorzystać z zapisu w umowie wypożyczenia i wykupić napastnika. 
 
 - Fredy był i zawsze będzie wyjątkowym członkiem naszej rodziny - powiedział właściciel Seattle Sounders FC, Adrian Hanauer. 
 - W Seattle grał świetnie i robi to nadal w Europie. Mam nadzieję, że swoją grą zasłuży na powołanie do reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Wszyscy życzymy mu jak najlepiej - zakończył.
 
26-letni Montero strzelił dla Sportingu do tej pory 19 bramek w 20 występach. Lideruje także obecnie w klasyfikacji strzelców w portugalskiej ekstraklasie (13 bramek na koncie).
 
Przedtem Montero grał również między innymi dla Millonarios FC. W sezonie 2012/13 strzelił dla kolumbijskiego klubu 8 bramek.
 
Napastnik jest najskuteczniejszym zawodnikiem Sounders w historii. W czasie swojego pobytu w Seattle, Montero zdołał 60 razy wpisać się na listę strzelców (w tym 47 razy w MLS) oraz zaliczyć 43 asysty.


ŹRÓDŁO
Seattle Sounders FC / Sporting Lizbona
TAGI: Fredy Henkyer Montero Muñoz Seattle Sounders FC Sporting Lizbona Oficjalnie Kolumbia Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0233 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.