Charisteas piłkarzem Sydney Olympic

5 lat temu
Bohater EURO 2004 będzie grał w Australii | Fot. Angelos Charisteas

Angelos Charisteas porozumiał się w sprawie kontraktu z australijskim Sydney Olympic.

Były reprezentant Grecji przez ostatnie pół roku nieustannie poszukiwał nowego pracodawcy, po tym jak wygasła jego umowa z katarskim Al-Nasr Riad.

Wydaje się, że poszukiwania nowego klubu przez bohatera EURO 2004 powoli zbliżają się ku końcowi, ponieważ 33-letni piłkarz zaakceptował warunki półamatorskiego zespołu występującego w NSW Premier League (II liga) w Australii.

- W ciągu najbliższych dwóch dni podpiszemy umowę. Wszystko zostało już ustalone. Jedyne na, co czekamy to na papiery z Grecji, które pozwolą Charisteasowi na pracę w Australii - powiedział dyrektor sportowy Sydney Olympic, Arthur Diles.

- Ten transfer jest niezwykle ważny dla naszego klubu i całej społeczności. Pragnę również dodać, że Angelos będzie również pracował z naszą młodzieżą. Oczywiście liczymy na to, że 33-letni zawodnik pokaże, że nadal ma w sobie to coś i ewentualnie pozwoli nam dołączyć do elity australijskiego futbolu - dodał Diles.

Dośiadczony napastnik ma być jednym z trzech Greków, którzy w najbliższym czasie zasilą szeregi Sydney Olympic. Kolejnymi mają być Sotiris Kyrgiakos (były piłkarz Panathinaikosu, Einstrachtu, Liverpoolu czy Wolfsburga) i Pantelis Kafes (były piłkarz PAOK-u, Olympiakosu czy AEK-u)

Charisteas w swojej zawodowej karierze reprezentował barwy takich zespołów jak: Aris Saloniki, Werder Brema, Ajax Amsterdam, Feyenoord Rotterdam, 1. FC Nürnberg, Bayer Leverkusen czy Sachlke 04 Gelsenkirchen. Do jego największych sukcesów bez wątpienia należy zdobycie Mistrzostwa Europy wraz z reprezentacją Grecji w 2004 roku.

Warto również wspomnieć, że sprowadzeniem 33-letniego piłkarza w poprzednim zimowym okienku transferowym zainteresowana była Legia Warszawa.ŹRÓDŁO
The Telegraph (Australia)
TAGI: Angelos Charisteas Sydney Olympic FC Australia Grecja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0377 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.