Lotito: Byłem zmuszony sprzedać Hernanesa

5 lat temu
Claudio Lotito

Prezydent Lazio Rzym Claudio Lotito przyznaje, że klub został zmuszony do sprzedania Hernanesa do Interu Mediolan. Stwierdza zarazem, że piłkarze mają obecnie "zbyt dużo władzy".

- Przez ostatni rok z zaangażowaniem pokazywaliśmy naszą determinację do zatrzymania Hernanesa w klubie, który zawsze wierzył w niego jako piłkarza, jak i człowieka - powiedział Lotito, po czym dodał:  - Nie miałem wątpliwości, oferując mu umowę, który uczyniłaby go liderem. W ofercie kontraktu znajdowała się także klauzula odejścia, ale po ostatnich rozmowach z jego agentem, porozumienie stało się niemożliwe.
 
Prezydent "Biancocelestich" ujawnił, że w związku z odrzuceniem nowych propozycji, klub został zapędzony w róg.
 
- Musieliśmy zaakceptować ofertę Interu, aby uniknąć oddania go [Hernanesa - przyp. red.] za darmo. Była to bardzo bolesna decyzja, ale jedyna słuszna, biorąc pod uwagę finanse klubowe.
 
Hernanes przeniósł się do Mediolanu ostatniego dnia okienka transferowego. Sumę, jaką Inter miał zapłacić Lazio, ustalono na 17 milionów euro. Jednak prezydent Lazio dementuje tę cenę: - Uważam, że 20 milionów za Hernanesa jest do zaakceptowania. Uzyskaliśmy duży profit za tę transakcję.
 
Lotito odniósł się przy okazji do rosnącej - jego zdaniem - władzy piłkarzy i ich przedstawicieli.
 
- Zawodnicy wciąż mają zbyt dużo władzy w porównaniu do klubów. Agenci mogą być nastawieni wobec nas niewyobrażalnie negatywnie, co ma ogromny wpływ na zawodników - wyjaśnił Lotito.


ŹRÓDŁO
Football Italia
TAGI: Hernanes Brazylia SS Lazio Inter Mediolan Włochy
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.