Oszczędna zima Legii

4 lata temu
Henning Berg | Fot. Legia Warszawa

Wszystko wskazuje na to, że Legia Warszawa zapowiadaną ofensywę transferową przełoży na letnie okno.

Zmiana planów  związana jest przede wszystkim z zatrudnieniem nowego szkoleniowca Henninga Berga. Jeszcze jesienią, gdy funkcję tę pełnił Jan Urban, na liście zawodników najbardziej oczekiwanych przy Łazienkowskiej pojawiło się około dwudziestu nazwisk. W związku z tym, iż Henningowi Bergowi pozostawiono dużą swobodę przy podejmowaniu decyzji (również decyzji ściśle transferowych), lista ta momentalnie uległa zmianie. Najlepszym dowodem na siłę głosu norweskiego trenera jest to, że wobec jego weta nie sfinalizowano transferu Orlando Sá, który podobno ustalił już wcześniej warunki umowy z aktualnym mistrzem kraju. 25-letni Portugalczyk miał rozwiązać problem Legii ze skutecznością, jednak decyzją Berga za strzelanie bramek odpowiadać będzie głównie Henrik Ojamaa.
 
To wszystko nie oznacza, że w zimowym oknie transferowym Legia tylko oddaje piłkarzy (sprzedaż Furmana, wypożyczenie Jagiełły i prawdopodobnie Cichockiego). Kontrakt podpisał już sprowadzony z Bragi Guilherme, wciąż istnieją szanse na włączenie do kadry Ondreja Dudy, a gdzieniegdzie spekuluje się o przybyciu do stolicy Tomera Hemeda z hiszpańskiej Mallorki.
 
Wzmocnień Legioniści szukali także wśród najlepszych w ofensywie graczy rodzimej Ekstraklasy. Za Marco Paixao ze Śląska Wrocław oferowali kilkaset tysięcy euro, a do sagi transferowej z udziałem Prejuce'a Nakoulmy włączył klub z Warszawy menedżer piłkarza. Prawdopodobnie żaden z dwójki napastników nie dołączy do Legii tej zimy, a konkretnych ruchów ze strony klubu należy oczekiwać tuż przed walką w europejskich pucharach, na które Legia przygotowywać się będzie ze szczególną uwagą.
ŹRÓDŁO
Sport.pl
TAGI: Legia Warszawa Henning Berg Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.