Oficjalnie: Wilk ponownie w Žalgirisie

4 lata temu
Wilka wraca na Litwę | Fot. Žalgiris Wilno

Jakub Wilki znowu będzie reprezentował barwy Žalgirisu Wilno.

28-letni pomocnik występował już w ekipie z Litwy w rundzie wiosennej sezonu 2012/13. Potem zdecydował się jednak na podpisanie kontraktu z FC Vaslui. Wilk w drużynie z Rumunii rozegrał w sumie w 15 spotkaniach, w których strzelił jednego gola oraz zaliczył trzy asysty.

Wychowanek Lecha Poznań z powodu zaległości finansowych, które wobec niego miał jego były pracodawca zdecydował się na rozwiązanie z nim umowy. Zawodnik początkowo szukał angażu w polskich klubach, takich jak Śląsk Wrocław czy Widzew Łódź, ale koniec końców postanowił wrócić do  Žalgirisu Wilno.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że Kuba do nas wraca. Miał on kilka innych dobrych i lukratywnych ofert, aby kontynuować swoją karierę gdzie indziej, ale ostatecznie zdecydował się na powrót do nas. Na pewno fakt, że występował tutaj już wcześniej miał ogromny wpływ na jego decyzję. W dodatku nie potrzebuje on już czasu na aklimatyzację, bo praktycznie wszystko, co tutaj spotka jest mu znane - powiedział Mindaugas Nikoličius, dyrektor sportowy litweskiego klubu.

Warto wspomnieć, że włodarze FC Vaslui nie przyjmują do wiadomości fakt, że Wilk rozwiązał z nimi kontrakt i liczą na powrót piłkarza do treningów w połowie lutego. Kilka lat temu w identycznej sprawie z rumuńskim klubem zmagał się Dušan Kuciak. Obecny piłkarz Legii Warszawa wygrał wówczas proces ze swoim poprzednim pracodawcą.

– Jakub jest wolnym zawodnikiem. Wypowiedział kontrakt, bo nie otrzymywał pensji od ponad trzech miesięcy. Może zawrzeć teraz umowę z dowolnym klubem. Jego sprawę rozstrzygać będzie FIFA. Potrwa to pewnie rok, ale najpewniej zostanie mu wydany tymczasowy certyfikat. Trzeba zaczekać na niego maksymalnie miesiąc – powiedział prawnik Jakub Salwa.

ŹRÓDŁO
Žalgiris Wilno/Przegląd Sportowy
TAGI: Jakub Wilk Żalgiris Wilno FC Vaslui Oficjalnie Polska Litwa Rumunia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.