Tysiąc Túlio

5 lat temu
Túlio podczas prezentacji w Araksy

Túlio wreszcie osiągnął swój cel - we wczorajszym meczu strzelił tysięczną bramkę w profesjonalnej karierze piłkarskiej.

44-letni Túlio to zawodnik z barwną przeszłością. Grał w kilkunastu klubach, między brazylijskich Goiás, Botafogo, Corinthians, Fluminense, czy Cruzeiro, a także za granicą: w Szwajcarii w Sionie, na Węgrzech w Újpest FC, zaliczył też krótki epizod w Arabii Saudyjskiej w Al-Shabab i Boliwii w Wilstermann.
 
Napastnik karierę rozpoczynał w 1988 roku. W szczytowej formie znalazł się chyba w 1995 roku, gdy z reprezentacją Brazylii zagrał w Copa America. Jego łączny bilans w koszulce "Canarinhos" to 15 meczów i 13 bramek.
 
Aktualnie gra w Araxá Esporte Clube, do którego dołączył w tym roku.
 
Co ciekawe, tysięcznę bramkę Túlio strzelił z rzutu karnego, podobnie jak to było u Pelégo i Romário. Padła ona w 27 minucie meczu Araxy z Mamoré na Estádio Fausto Alvim w ramach drugiej ligi stanu Mineiro.
 
Túlio Maravilha, jak jest nazywany, powoli kończy karierę piłkarską, jednak ma pomysł na siebie. W latach 2009-2011 pełnił funkcję radnego w Goiânii. Całkiem prawdopodobne, że zostanie w polityce albo zasiądzie na ławce trenerskiej. Na razie jednak śrubuje swój wynik, gdy najważniejsza granica już została przekroczona.
 
Tysięczna bramka:
 
 
Niektóre bramki zawodnika:
 


ŹRÓDŁO
Globo Esporte
TAGI: Túlio Humberto Pereira Costa Brazylia Araxá Esporte Clube
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0176 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.