Mourinho: Pellegrini potrzebuje kalkulatora

5 lat temu
Mourinho

Jose Mourinho, który słynie z wdawania się w utarczki słowne z innymi menadżerami, nie mógł powstrzymać się od odpowiedzi na słowa wypowiedziane przez Manuela Pellegriniego.

Portugalczyk nie zgadza się bowiem z opinią Chilijczyka, jakoby Chelsea była najbogatszym i najwięcej wydającym klubem w Premier League, przez co przewodzi ligowej stawce. Szkoleniowiec Manchesteru City stwierdził bowiem, że polityka zarządzania klubem prowadzona przez "The Blues" opiera się na wielomilionowych transferach, na jakie mało która z drużyn może sobie pozwolić.

"The Special One" był bardzo zaskoczony słowami Pellegriniego, tym bardziej, że jest on z wykształcenia inżynierem, przez co powinien wyciągać lepsze wnioski z sytuacji mającej miejsce na angielskim rynku transferowym. Dlatego na konferencji prasowej postanowił odpowiedzieć na słowa menadżera jednego z głównych rywali do tyłu, zanim jeszcze został o to poproszony przez dziennikarzy.

- Nie chciałbym się powtarzać, ponieważ każdy wie, jak postrzegany jest Manchester City. Chciałem odnieść się przez to do słów Pelleginiego, którego bardzo szanuję jako trenera, jednak z racji wykształcenia trudno mi zrozumieć, czym kierował się przy swojej wypowiedzi - rozpoczął Mourinho.

- Myślę, że Manuel potrzebuje kalkulatora, skoro uważa, że wydajemy zbyt duże kwoty, nie licząc się z finansami. Przecież łatwo policzyć, że w zimowym oknie na transfery Salaha i Maticia wydaliśmy łącznie 32 miliony, a ze sprzedaży De Bruyne'a i Maty uzyskaliśmy 55 milionów, co daje 23 miliony zysku - dodał.

- Ten zysk jest przykładem, że liczymy się z Financial Fair Play, czego nie można powiedzieć o innych. Budujemy zespół na 10 lat, a City posiada drużynę, która ma wygrywać tu i teraz. To oni są zespołem, który w ostatnich sezonach wydał w Anglii najwięcej, więc Pellegrini powinien popracować nad liczeniem, bo my kalkulatora nie potrzebujemy - kontynuował Portugalczyk.

- Pellegrini to znakomity szkoleniowiec, który prowadzi bardzo mocną drużyną. Nie bez powodu chcą wygrać wszystkie rozgrywki. Śmieszny mnie jednak, że dalej powtarza to, co w Hiszpanii, a mianowicie, że nie wypowiada się na temat Mourinho. Jak widać dużo się zmieniło - zakończył.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Manuel Pellegrini José Mourinho Chile Portugalia Chelsea FC Manchester City
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0184 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.