Kadra Brazylii na mecz z RPA

5 lat temu
Scolari

Luiz Felipe Scolari ogłosił wstępną kadrą Brazylii na towarzyskie spotkanie przeciwko RPA.

Selekcjoner "Canarinhos" wysłał powołania do szesnastu zawodników występujących na co dzień w ligach europejskich, a wśród jego wyborów po raz kolejny nie brakuje niespodzianek. Nazwiska piłkarzy spoza Europy zostaną ogłoszone pod koniec miesiąca.
 
Do kadry po dłuższej przerwie wracają Rafinha oraz Fernandinho. Zabrakło natomiast miejsca dla takich piłkarzy jak: Maicon, Maxwell, Marquinhos, Robinho, Hernanes, Lucas Leiva, którzy przewijali się w kadrze przy okazji poprzednich zgrupowań. Kontuzja wyeliminowała z kolei Filipe Luisa.
 
65-letni trener ponownie nie zdecydował się na powołanie Kaki, o którego powrocie do reprezentacji mówi się coraz głośniej. Pomocnik wraca do swojej normalnej dyspozycji dzięki regularnym występom w Milanie, jednak wciąż nie może przekonać do siebie selekcjonera i wydaje się, że jego wyjazd na Mistrzostwa Świata rozgrywane w Brazylii jest coraz mniej prawdopodobny.
 
Scolari postanowił także skomentować liczebność kadry, a także zabrał głos na temat Júlio Césara, który od wielu miesięcy robi wszystko, by zmienić klub.
 
- Nie zamierzam brać do RPA 23 piłkarzy, żeby wykorzystać wszystkie dostępne mi miejsca. Zabiorę 18 lub 19, którzy moim zdaniem są aktualnie w najlepszej dyspozycji - oświadczył Scolari.
 
- W najbliższym czasie będę sprawdzał jeszcze kilku zawodników, chociaż nie ukrywam, że mam już trzon reprezentacji na mundial. Nie wykluczam jednak, że przy ogłaszaniu kadry na wspomniany turniej może pojawić się kilka niespodzianek - dodał.
 
- Júlio odchodzi do Toronto, gdzie będzie mógł dojść do pełni formy. Transfer jest już przesądzony, do jego sfinalizowania brakuje dopięcia kilku szczegółów. Jestem pewny, że w czerwcu będzie w doskonałej dyspozycji - zakończył.
 
Wstępna kadra Brazylii na towarzyski mecz z RPA (5 marca, Johannesburg):
 
BRAMKARZE:
Júlio César (QPR)
 
OBROŃCY:
Thiago Silva (Paris Saint-Germain),
David Luiz (Chelsea)
Dante (Bayern Monachium) 
Rafinha (Bayern Monachium)
Daniel Alves (Barcelona)
Marcelo (Real Madryt)
 
POMOCNICY:
Luiz Gustavo (Wolfsburg)
Paulinho (Tottenham)
Fernandinho (Manchester City)
Ramires (Chelsea)
Oscar (Chelsea)
Willian (Chelsea)
Bernard (Szachtar Donieck)
 
NAPASTNICY:
Hulk (Zenit)
Neymar (Barcelona)


ŹRÓDŁO
Transfery.info | Twitter
TAGI: Brazylia Luiz Felipe Scolari
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0177 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.