Oficjalnie: Bentaleb nie zagra dla Francji

5 lat temu
Prezes algierskiej federacji i Nabil Bentaleb

Pomocnik Tottenhamu Nabil Bentaleb zdecydował, że na Mundialu w Brazylii będzie reprezentował barwy kraju swoich rodziców, czyli Algierii. Został już powołany na mecz ze Słowenią w marcu.

19-latek zdążył już zadebiutować w młodzieżowej reprezentacji Francji, ale ponieważ posiada dwa obywatelstwa to zgodnie z zasadami FIFA może jeszcze zmienić kraj, który chce reprezentować. Bentaleb zagrał raz w meczu młodzieżówki „Tricolores”, ale było to spotkanie towarzyskie, więc zawodnik nie musi przechodzić przez oficjalny proces zmiany piłkarskiej narodowości.
 
„Zgodził się grać dla kraju swoich rodziców po spotkaniu z prezydentem algierskiej federacji piłkarskiej Mohamedem Raouaraoua. Będzie powołany na towarzyski mecz ze Słowenią 5 marca w Blidze” – brzmi oświadczenie algierskiej federacji.
 
Sprawa Bentaleba była obiektem wielu spekulacji w algierskich mediach w ciągu ostatnich tygodni. Poza Francją, nadzieje na zaadaptowanie piłkarza miała również federacja angielska. Teraz wydaje się, że reprezentacyjna przyszłość zawodnika wyjaśniła się na dobre.
 
Pomocnik został członkiem drużyny Tottenhamu w 2012 roku, a do pierwszego składu przebił się dopiero niedawno, kiedy pieczę nad drużyną przejął Tim Sherwood. W bieżących rozgrywkach Premier League zaliczył dziewięć występów, w tym sześć w pierwszym składzie. W przeszłości grał między innymi w Lille i Mouscron.


ŹRÓDŁO
Fédération Algérienne de Football
TAGI: Nabil Bentaleb Tottenham Hotspur FC Algieria Francja Anglia Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.008 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.