Lippi: Popełniłem błąd w 2006 roku

5 lat temu
Lippi

Marcello Lippi udzielił obszernego wywiadu, mówiąc między innymi o popełnionym przez siebie błędzie, jakim było odejście z reprezentacji Włoch w 2006 roku.

65-letni szkoleniowiec, który powoli zbliża się do końca swojej trenerskiej kariery, dokonał małego rozliczenia swojej dotychczasowej pracy, wspominając między innymi najlepsze i najgorsze chwile w karierze, czy też szanse, z których przyszło mu zrezygnować, a taką była np. dwukrotna oferta pracy w Realu Madryt.

- Ogromnym błędem było odejście z reprezentacji w 2006 roku, po triumfie na mundialu w Niemczech. Gdybym tego nie zrobił, jestem pewien, że Włochy sięgnęłyby po Mistrzostwo Europy - rozpoczął Lippi.

- Praca w Azji jest ciekawa. To miłe uczucie zdobyć mistrzostwo Chin lub puchar Azji, porównywalne do sukcesów, jakie odniosłem z Juventusem. Jednak nic nie może równać się z wygraniem Mistrzostw Świata - dodał.

- Wraz z zakończeniem sezonu odchodzę na emeryturę, ale tyczy się to tylko pracy w klubach. W moim wieku kosztuje mnie to zbyt wiele sił i czasu. Chętnie obejmę z powrotem reprezentację narodową, może być to kadra Chin - kontynuował.

- Słynne włoskie "catenaccio" już nie istnieje, a jeśli się już o nim mówi, to tylko z pogardy dla kogoś, kto gra brzydką, defensywną i destrukcyjną piłkę - skomentował Włoch.

- Kocham hiszpański futbol. W przeszłości miałem dwie oferty pracy w Realu Madryt, ale z żadnej nie skorzystałem. Byłem wówczas szkoleniowcem Juventusu, z którego nie można tak po prostu odejść do innego klubu - zakończył Lippi.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Włochy Marcelo Lippi Guangzhou Evergrande Chiny
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0179 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.