Komisja Ligi ukarała Legię

5 lat temu
Oprawa w meczu z Koroną | fot. Transfery.info

Komisja Ligi zamknęła na jeden mecz trybunę północną (popularną „Żyletę”). Głównym powodem było użycie środków pirotechnicznych w meczu z Koroną Kielce.

W piątek mistrzowie Polski rozegrali u siebie pierwszy mecz po zimowej przerwie. Na początku spotkania kibice „Wojskowych” w ramach oprawy odpalili ponad 20 rac, około 5 świec dymnych oraz przede wszystkim fajerwerki, na co nie pozwalają przepisy bezpieczeństwa. To przyczyniło się do nadmiernego zadymienia, przez co sędzia musiał przerwać mecz na pięć minut.

- Użycie fajerwerków, zwłaszcza na zadaszonym stadionie, jest szczególnie niebezpieczne – są one znacznie groźniejsze od rac. Na świecie znane są przypadki ofiar śmiertelnych spowodowanych użyciem fajerwerków w ramach oprawy stadionowej. Stąd szybka i dotkliwa reakcja Komisji Ligi – powiedział dr Seweryn Dmowski, doradca Zarządu Ekstraklasy S.A. – Mecz to dla nas świętość. Najważniejsze powinno być widowisko sportowe i żadne wydarzenia na trybunach nie mogą doprowadzić do jego przerwania - powiedział.

Zarząd Legii Warszawa zdecydował, że klub prawdopodobnie nie będzie odwoływał się od postanowienia Komisji Ligi. We wtorek odbędzie się posiedzenie, na którym dojdzie do wysłuchania stanowiska klubu w tej sprawie.

- Bardzo zależało nam na szybkim działaniu. Nikomu tak jak nam nie zależy na bezpieczeństwie na stadionach Ekstraklasy, dlatego zamierzamy zawsze jednoznacznie i bez zbędnej zwłoki potępiać wszelkie przejawy łamania przepisów, zwłaszcza tych dotyczących bezpieczeństwa – skomentował decyzję Komisji Ligi Marcin Animucki, wiceprezes Ekstraklasy S.A.

Oto oprawa, za którą ukarano Legię:ŹRÓDŁO
legia.com
TAGI: Legia Warszawa Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0054 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.