Powstała Liga Klubów Partnerskich

5 lat temu
Młodzi piłkarze Legii | fot. Jacek Prondzynski, Paweł Niemierko - legia.com

Akademia Legii Warszawa, która w ostatnim czasie uchodzi za najlepiej rozwijającą się szkółkę piłkarską w kraju, poinformowała o stworzeniu Ligi Klubów Partnerskich.

Innowacyjny projekt w skali kraju wystartuje 30 marca bieżącego roku i obejmować będzie sześć klubów (Józefovia, Ursus, Varsovia, SEMP, Drukarz, Legionovia), które współpracują z legijną akademią. Każdy z nich wystawi po jednej drużynie z roczników 2005, 2006 i 2007. Legia desygnuje natomiast po dwa zespoły z każdej grupy wiekowej. 

Mecze ligowe będą odbywały się co tydzień lub co dwa tygodnie, na tej zasadzie, że każda kolejka będzie rozgrywana na boisku jednego z zespołów. Inauguracja ma mieć miejsce na obiekcie Varsovii, natomiast ostatnia kolejka planowo odbędzie 25 maja na Ursynowie.

Według ustalonych zasad, spotkania będą toczyły się na 1/4 pełnowymiarowego boiska. Każdy zespół będzie liczył natomiast sześciu zawodników (pięciu plus bramkarz), a mecze będą trwały łącznie 60 minut. Zostaną jednak podzielone na cztery, 15-minutowe kwarty.

Mimo nazwy, która wskazywałaby na to, że główną ideą projektu jest rywalizacja, celem jest wyłącznie podniesienie poziomu zawodników. W związku z tym wyniki spotkań nie będę nigdzie publikowane. Żeby jednak młodzi adepci futbolu byli bardziej zmotywowani, trenerzy po każdej kolejce będą wybierali tzw. drużynę marzeń, a dla tych, którzy znajdą się w niej najwięcej razy, po zakończeniu rozgrywek będą przewidziane specjalne nagrody.ŹRÓDŁO
Akademia Legii Warszawa
TAGI: Legia Warszawa Polska Liga Klubów Partnerskich
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.