UEFA ukarała CSKA Moskwa

5 lat temu
UEFA postanowiła ukarać CSKA za zachowanie kibiców

UEFA ukarała CSKA Moskwa rozegraniem jednego meczu w europejskich pucharach przy pustych trybunach.

Kara dla drużyny ze stolicy Rosji została nałożona z powodu zignorowania przez kibiców klubu poprzednich ostrzeżeń ze strony UEFA. Te dotyczyły rasistowskich zachowań oraz skrajnie prawicowych symboli, pojawiających się podczas spotkań z udziałem CSKA.
 
Pierwsze incydenty z udziałem fanów jednej z najbardziej utytułowanych rosyjskich ekip miały miejsce w październiku ubiegłego roku. Podczas domowej potyczki z Manchesterem City w fazie grupowej Ligi Mistrzów, kibice CSKA kierowali rasistowskie przyśpiewki w stronę Yayi Toure. Z tego powodu UEFA podjęła decyzję o zamknięciu części trybun podczas meczu Rosjan z Bayernem Monachium.
 
Na kolejne wybryki fanatyków piątego obecnie klubu rosyjskiej Premier Ligi przyszło czekać do wyjazdowego spotkania z Viktorią Pilzno, rozgrywanego 10 grudnia. Brak poprawy w zachowaniu kibiców skłonił europejską federację piłki nożnej do wszczęcia postępowania wobec klubu i nałożenia na niego kary zamknięcia trybun.
 
W związku z odpadnięciem CSKA Moskwa z tegorocznych rozgrywek, sankcja wejdzie w życie z nowym sezonem. Ponadto drużyna ze stolicy Rosji musi zapłacić karę pieniężną w wysokości 50 tysięcy euro. 


ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: CSKA Moskwa Rosja UEFA
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0202 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.