Wielkie nazwiska w jedenastym meczu dla walki z ubóstwem

5 lat temu
Zidane i Ronaldo | fot. FIFA

Luis Figo, Fabio Cannavaro oraz Patrick Vieira to kolejni wielcy pośród byłych piłkarzy, którzy przyjęli zaproszenia od Zinedine'a Zidane'a i Ronaldo do wzięcia udziału w meczu dla Filipin.

Ronaldo i Zidane, pełniący funkcję ambasadorów ONZ, organizują spotkanie, w którym wystąpią byłe gwiazdy światowego futbolu, na rzecz ofiar tajfunu, który miał niedawno miejsce na Filipinach, podnosząc i tak wysoką skalę ubóstwa.

Jedenasty w historii mecz charytatywny współorganizowany przez FIFA i UEFA odbędzie się 4 marca na stadionie Stade de Suisse, na którym swoje spotkania rozgrywa drużyna BSC Young Boys, czyli najbliżsi rywale zespołu Ronaldo i Zidane'a. Sędzią tego pojedynku będzie legendarny Włoch Pierluigi Collina.

- Apeluję do społeczeństwa żeby wypełniła tego dnia stadion po brzegi. Niech wszyscy przyjdą zobaczyć na żywo, jak piłka nożna walczy z ubóstwem - powiedział Figo, jeden z ostatnich graczy, który potwierdził swój udział.

- To zaszczyt zagrać u boku tych wszystkich wielkich zawodników, z którymi mierzyłem się w trakcie swojej kariery. Walka z ubóstwem jest bardzo ważna i cieszę się, że swoim udziałem mogę się przyczynić do pomocy potrzebującym - dodał Cannavaro.

- Piłka nożna mówi językiem uniwersalnym i musimy to wykorzystać do odbudowania Filip - skomentował swój udział Vieira.

Cała drużyna "Przyjaciół Zidane'a i Ronaldo": Ronald de Boer (Holandia), Steve McManaman i Jamie Carragher (Anglia), Robert Pires, Claude Makelele, Christian Karembeu i Patrick Vieira (Francja), Jens Lehmann (Niemcy), Gaizka Mendieta, Fernando Hierro i Michel Salgado (Hiszpania), Paulo Ferreira, Fernando Couto, Luis Figo , Paulo Sousa i Deco (Portugalia), Marta, Giovane Elber, Juliano Belletti i Roberto Carlos (Brazylia), Pavel Nedved (Czechy), Gianluca Zambrotta, Gennaro Gattuso, Christian Vieri i Fabio Cannavaro (Włochy), Hakan Sukur (Turcja) Hidetoshi Nakata (Japonia) i Freddie Ljungberg (Szwecja).

Spotkanie w Bernie rozpocznie się o godzinie 20 czasu lokalnego. Bilety, z których cały dochód zostanie przeznaczony na rzecz walki z ubóstwem, kosztuja od 20 do 60 franków szwajcarskich.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: FIFA Luis Figo Zinedine Zidane Patrick Vieira Filipiny
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0236 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.